Liga Narodów siatkarek: Fenomenalna gra Polek. Biało-czerwone pokonały Holandię

30.05.2019 18:34
polskie siatkarki

Reprezentacja Polski siatkarek pokonała Holandię 3:1 (25:13, 25:27, 25:20, 25:15) w ostatnim meczu drugiego turnieju Ligi Narodów rozgrywanym w holenderskim Apeldoorn. Jedną z bohaterek spotkania została Klaudia Alagierska, która popisała się genialnymi serwisami. To piąte zwycięstwo drużyny Jacka Nawrockiego w rozgrywkach.

Polskie siatkarki bardzo dobrze rozpoczęły czwartkowe spotkanie z Holandią. Biało-czerwone zdominowały seta, prowadząc najpierw 11:7, żeby potem wykręcić dziesięć punktów zdobytych w jednym ustawieniu. W tym momencie w polu serwisowym fantastycznie spisała się Magdalena Stysiak. Polki uzyskały przewagę 22:8 i ostatecznie wygrały pierwszego seta 25:13.

W drugiej partii Holenderki doszły do głosu i prowadziły przez niemal całego seta. Podopieczne Jacka Nawrockiego goniły wynik. W końcu udało się zremisować, a na tablicy widniał rezultat 20:20. Mimo to gospodynie turnieju odskoczyły na trzy punkty i prowadziły 24:21. Dzięki dwóm asom serwisowym Klaudii Alagierskiej i blokowi, biało-czerwone doprowadziły do gry na przewagi, ale finalnie musiały uznać wyższość rywalek i przegrały 25:27.

Polska - Holandia: Reaktywacja biało-czerwonych

Na początku trzeciej partii Holenderki kontrolowały przebieg gry, prowadząc najpierw 8:6, a później 15:10. Wydawało się, że pewnie zmierzają po zwycięstwo w secie, gdy przy stanie 20:16 dla nich, w polu serwisowym stanęła Klaudia Alagierska. Środkowa ŁKS-u Łódź popisała się fenomenalnymi zagrywkami, dzięki którym Polki wygrały 25:20.

W czwartej partii biało-czerwone od pierwszej piłki przejęły kontrolę nad meczem, prowadząc na pierwszej przerwie technicznej 8:2. W tym momencie Holenderki zaczęły odrabiać straty aż zrobiło się 13:10. Mimo to Polki utrzymały koncentrację i nie pozwoliły Pomarańczowym zbliżyć się do siebie. Finalnie podopieczne Jacka Nawrockiego zwyciężyły 25:15, wygrywając w całym spotkaniu 3:1.