Najlepszy mecz Polek w Lidze Narodów. Na Holandię to nie wystarczyło

07.06.2021 20:30
Polska - Holandia NA ŻYWO: wynik live

Reprezentacja Polski siatkarek doznała piątej porażki w Lidze Narodów 2021. W poniedziałek biało-czerwone przegrały z Holandią 2:3 (25:21, 23:25, 25:22, 21:25, 9:15). Kolejnym rywalem podopiecznych Jacka Nawrockiego będzie Japonia.

• Polska w meczu ósmej kolejki Ligi Narodów siatkarek 2021 przegrały z Holandią 2:3
  • Dla biało-czerwonych to już piąta porażka w tej edycji rozgrywek
  • We wtorek podopieczne Jacka Nawrockiego zagrają z Japonią

Reprezentacja Polski siatkarek w niedzielę niemiłosiernie męczyła się z Kanadą. Po dwóch setach wydawało się, że rywalki szybko odprawią biało-czerwone, jednak jeszcze raz sprawdziła się stara siatkarska maksyma, że "kto nie wygrywa 3:0, przegrywa 2:3". Podopieczne Jacka Nawrockiego odwróciły losy spotkania i zwyciężyły 3:2. W poniedziałek poprzeczka powędrowała znacznie wyżej, bo po drugiej stronie siatki stanęły Holenderki, które mogły pochwalić się bilansem 5-2 w tej edycji Ligi Narodów.

Szkoleniowiec odesłał tym razem na trybuny Monikę Fedusio i Aleksandrę Grykę, a od pierwszej minuty wystąpiła 18-letnia Martyna Czyrniańska. W przekroju całego meczu była ona jednym z jaśniejszych punktów długimi momentami dobrze grającej polskiej drużyny.

LN siatkarek 2021: Polska - Holandia [WYNIK]

W pierwszej partii Polki grały koncertowo - wychodziło wszystko, od przyjęcia, przez blok, po skuteczność w ataku. Kolejna odsłona była bardziej zacięta, biało-czerwone goniły wynik, co się powiodło, jednak w końcówce znowu zabrakło zamknięcia akcji.

Biało-czerwone jeszcze raz wyszły na prowadzenie w setach, jednak ostatnie słowo należało do Holenderek. Siatkarki "Oranje" rewelacyjnie pracowały w relacji blok-obrona, co przyniosło im zasłużone zwycięstwo 3:2.