Zamknij

Polska - Holandia: Kiedy i o której mecz LN siatkarzy? [GODZINA, DATA]

10.06.2021 19:49
Polska - Holandia
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Polska - Holandia GODZINA DATA. Kiedy i o której godzinie odbędzie się mecz Ligi Narodów siatkarzy 2021? GODZINA i DATA spotkania Polska - Holandia w LN siatkarzy 2021.

  • Reprezentacja Polski siatkarzy zagra z Holandią w ósmej kolejce Ligi Narodów 2021
  • Po siedmiu rozegranych meczach biało-czerwoni są liderem tabeli
  • Sprawdź, kiedy i o której godzinie odbędzie się mecz LN siatkarzy 2021 Polska - Holandia

Polska - Holandia GODZINA DATA. Reprezentacja Polski siatkarzy w Lidze Narodów 2021 kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa, z jedną, można już powiedzieć tradycyjną, wpadką w rywalizacji ze Słowenią (1:3). W pokonanym polu pozostawili m.in. Amerykanów oraz Rosjan, a w środę zdemolowali odmłodzoną kadrę Bułgarii i utrzymali prowadzenie w tabeli. Ósmym rywalem biało-czerwonych będzie słabo spisująca się w tych rozgrywkach Holandia.

"Oranje" mają na swoim koncie tylko jedną wygraną z Niemcami, a dodatkowe jedno "oczko" wywalczyli w konfrontacji z Japonią (2:3). W pozostałych meczach tracili trzy punkty, a cieniem na ich postawie rzuca się przede wszystkim postawa i porażka 0:3 z Argentyną.

Polska - Holandia: GODZINA i DATA meczu LN siatkarzy 2021

Holendrzy mają w swoich szeregach najlepiej punktującego i najskuteczniejszego gracza Ligi Narodów, gwiazdora Trentino Nimira Abdela-Aziza. Ekipa z Beneluksu nie gra wymyślnej siatkówki i posyła gro piłek do swojego lidera, a on radzi sobie w takiej taktyce znakomicie. Ponadto zajmuje 1. miejsce wśród najlepiej serwujących, ex aequo z Wilfredo Leonem.

Biało-czerwoni, poza wspomnianym Leonem, nie brylują w statystykach, co również jest ściśle powiązane ze sposobem prowadzenie ekipy przez Vitala Heynena. Belg cały czas prowadzi selekcję na igrzyska olimpijskie, sprawdza zawodników i często rotuje zestawieniem. Na boisku rzadziej przebywają pewniacy, tacy jak Michał Kubiak i Bartosz Kurek, a więcej m.in. Bartosz Bednorz czy Maciej Muzaj.

Polska - Holandia: Kiedy mecz siatkarzy - GODZINA i DATA Ligi Narodów

Mecz Polska - Holandia odbędzie się w czwartek 10 czerwca o godz. 21. To będzie ostatnie spotkanie zaplanowane na ten dzień.

RadioZET.pl