Surowa lekcja siatkówki. Polki zmiażdżyły Hiszpanię w ME

23.08.2021 20:41
Polska - Hiszpania NA ŻYWO Relacja LIVE WYNIK ONLINE meczu ME siatkarek 2021

Reprezentacja Polski siatkarek zdemolowała Hiszpanię 3:0 (25:15, 25:15, 25:8) w czwartym meczu ME 2021. W ostatniej kolejce fazy grupowej biało-czerwone zagrają z Bułgarią.

• Reprezentacja Polski siatkarek w czwartym meczu ME 2021 pokonała Hiszpanię 3:0
  • Biało-czerwone rywalizują w grupie B w Płowdiw
  • W ostatniej kolejce fazy grupowej biało-czerwone zmierzą się z Bułgarią

Polska - Hiszpania WYNIK. Reprezentacja Polski siatkarek po trzech meczach na ME - z Niemkami, Czeszkami i Greczynkami - miały w niedzielę jeden dzień przerwy. Podopieczne Jacka Nawrockiego z kompletem punktów prowadziły w grupie B mistrzostw Europy rozgrywanych w Serbii, Bułgarii, Chorwacji oraz Rumunii i miały już zapewniony awans do fazy pucharowej. W poniedziałek celem było zwycięstwo i zagwarantowanie sobie co najmniej 2. pozycji na koniec pierwszej rundy, co pozwoli uniknąć w 1/8 finału Turcji i Holandii.

Hiszpania, z którą biało-czerwone wygrały w 1/8 finału poprzednich ME, miała na koncie jedno zwycięstwo i dwie porażki. W starciu z Polkami nie miały absolutnie nic do powiedzenia.

ME siatkarek 2021: Polska - Hiszpania [WYNIK]

Trener Jacek Nawrocki znów dał odpocząć Magdalenie Stysiak, a na placu od początku pojawiła się Malwina Smarzek. Pierwsza z atakujących jako jedyna dostała w poniedziałek wolne, a premierowe minuty w tym turnieju rozegrały Monika Fedusio i Martyna Czyrniańska. Ta druga zaprezentowała się bardzo dobrze w ataku, odczarowując niejako lewe skrzydło, bo to tam Polki miały do tej pory największe problemy.

To było typowe spotkanie bez historii. Biało-czerwone miały pełną kontrolę i dały ugrać rywalkom w sumie 38 punktów. Trzecią partię Polki zamknęły przy wyniku 25:8.

Warto również pochwalić Martynę Grajber i Monikę Jagłę za niesamowitą pracę w obronie.

Polska - Hiszpania 3:0 (25:15, 25:15, 25:8)