Zamknij

Polska - Hiszpania: KIEDY i o której mecz 1/8 ME? [DATA, GODZINA]

20.09.2019 08:56
Polska - Hiszpania: KIEDY i o której mecz?
fot. PAP

Polska - Hiszpania: KIEDY i O KTÓREJ mecz 1/8 ME siatkarzy? Polska - Hiszpania: DATA i GODZINA meczu 1/8 na mistrzostwach Europy. Kiedy grają biało-czerwoni? O której godzinie mecz 1/8 finału Polska - Hiszpania? Sprawdź szczegółowe informacje.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Polscy siatkarze przeszli jak burza fazę grupową mistrzostw Europy. Mistrzowie świata w pięciu spotkaniach odnotowali pięć zwycięstw, oddając tylko jednego seta w meczu z Estonią. Po ostatnim triumfie nad Ukrainą, zespół Vitala Heynena potwierdził, że w grupie nie miał sobie równych. Ich kolejnym przeciwnikiem w 1/8 finału ME będą Hiszpanie, którzy z grupy wyszli dosłownie w ostatniej chwili. W swoim ostatnim meczu z Niemcami ekipa prowadzona przez Fernando Beniteza wygrała 3:1 i finalnie uplasowała się na 4. miejscu.

Polska - Hiszpania: KIEDY mecz? O której GODZINIE?

- Do meczu z Hiszpanią musimy podejść jak do każdego innego. Skupienie, teraz już nie ma miejsca na pomyłki. Nam rezerwowym bardzo się to spodobało, że wszyscy wchodzimy w tym samym momencie. Ta zmiana była tak zaplanowana, by nastąpiła, gdy na boisku nie było libero, byśmy faktycznie wszyscy sześciu mogli pojawić się na boisku w jednym momencie i było w związku z tym trochę uśmiechu - mówił Jakub Kochanowski.

ME siatkarzy: Kto z kim zagra w 1/8 finału? DRABINKA fazy pucharowej

W Apeldoorn zostanie rozegrany jeszcze jeden mecz, w którym o ćwierćfinał powalczą współgospodarze turnieju, Holendrzy, którzy zagrają z Niemcami.

Z początku wszystko wskazywało na to, że Polacy zagrają o ćwierćfinał ze Słowacją, ale ci w swoim ostatnim meczu grupowym przegrali z Niemcami 0:3 i ostatecznie ukończyli fazę grupową na 5. miejscu. Chociaż droga do półfinału ME jest łatwa dla biało-czerwonych, nikt nie mówi tego głośno. Każdy zawodnik z szacunkiem podchodzi do wszystkich rywali i nie wybiega za daleko w przyszłość.

ME siatkarzy 2019: TABELA i wyniki grupy D. Na którym miejscu Polacy?

Polska - Hiszpania: Kiedy mecz Polaków w 1/8 finału ME? [GODZINA, DATA]

- Najpierw wolę myśleć o 1/8 finału, a potem o ćwierćfinale, który tak naprawdę daje przepustkę do walki o medale. Tam będzie rywal z najwyższej półki jak do tej pory. A jak dojdziemy do półfinału, to na placu boju pozostaną cztery najlepsze drużyny. W końcu na kogoś mocnego trzeba trafić- powiedział Dawid Konarski.

Mecz Polska - Hiszpania w 1/8 finału ME zaplanowano na sobotę, 21 września. początek spotkania o godzinie 20:00. Relacja na żywo live na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/MW