Polska - Hiszpania: Kiedy mecz 1/8 finału ME siatkarek? [GODZINA]

01.09.2019 19:23
Polska - Hiszpania
fot. PAP

Polska - Hiszpania GODZINA. Polska - Hiszpania w 1/8 finału ME siatkarek 2019 O KTÓREJ GODZINIE grają biało-czerwone? Sprawdź, kiedy i o której godzinie obejrzeć spotkanie w Łodzi, które zadecyduje o awansie jednej z tych drużyn do ćwierćfinału turnieju. Polska - Hiszpania O KTÓREJ GODZINIE grają siatkarki w 1/8 finału ME. KIEDY mecz Polska - Hiszpania GODZINA meczu siatkarek w 1/8 finału ME Polska - Hiszpania.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Biało-czerwone rzutem na taśmę uniknęły starcia z Rosją. Regulamin turnieju ułożono tak, by współgospodarze, a więc Polska i Słowacja, a także Węgry [odpadły w fazie grupowej - przyp. red.] i Turcja, nie mogły trafić na siebie w 1/8 finału. Biało-czerwone zajęły w grupie B drugie miejsce, a drużyna zza południowej granicy trzecie, tak więc powinny zmierzyć się ze sobą w kolejnej rundzie. Ostatecznie Polki zagrają jednak ze znacznie słabszym zespołem, czyli Hiszpanią.

W czwartek podopieczne Jacka Nawrockiego rozegrały jeden z najlepszych meczów od dekady. To była wyrównana bitwa, a przecież po drugiej stronie siatki stały wicemistrzynie świata Włoszki, które mają tu ochotę na złoty medal. 

- Zdawałyśmy sobie sprawę, jaka była ranga tego meczu. Do wygranej ponieśli nas kibice, świetnie jest wygrywać z tak dobrymi zespołami przy takiej publiczności. Pokazałyśmy, że nie ma rzeczy niemożliwych i możemy wygrać z każdym. Teraz mamy trochę oddechu, bo uniknęłyśmy Rosji i zagramy z Hiszpanią. Ale ktokolwiek będzie po drugiej stronie siatki i tak damy z siebie "maksa" - powiedziała po zwycięstwie z Italią jedna z bohaterek tego spotkania Maria Stenzel.

W rankingu CEV Polki zajmują 8. miejsce, Hiszpanki 20., ex aequo ze... Słowenią, grupowym rywalem biało-czerwonych.

Polska - Hiszpania GODZINA: O której mecz 1/8 finału ME siatkarek 2019:

Mecz Polska - Hiszpania odbędzie się w niedzielę 1 września o godz. 20:30. Wcześniej w Łodzi zagrają Niemki i Słowenki Zwycięzcy tych spotkań zagrają w ćwierćfinale.

ME siatkarek 2019: Pary 1/8 finału - TERMINARZ:

Wszystkie mecze 1/8 finału ME odbędą się 1. września:

Rosja - Belgia (godz. 15:30)
Holandia - Grecja (godz. 16)
Serbia - Rumunia (godz. 17)
Niemcy - Słowenia (godz. 18)
Włochy - Słowacja (godz. 18)
Azerbejdżan - Bułgaria (godz. 10:30)
Turcja - Chorwacja (godz. 19:30)
Polska - Hiszpania (godz. 20:30)

RadioZET.pl/PAP/KS