Zamknij

Polska - Grecja: Kiedy grają Polki? O której godzinie? [DATA, GODZINA]

20.08.2021 07:50
Grecja - Polska: Kiedy grają Polki? O której godzinie? [DATA, GODZINA]
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER

Polska - Grecja: kiedy mecz Polek na mistrzostwach Europy w siatkówce kobiet? O której godzinie spotkanie Polska - Grecja? Biało-czerwone w drugim starciu podejmą ekipę Grecji. Sprawdź podstawowe informacje przed starciem Polska - Grecja. 

Mecz Polska - Grecja będzie drugim spotkaniem, które polskie siatkarki na mistrzostwach Europy. Nasze zawodniczki w turnieju nie mogą liczyć na kilka doświadczonych zawodniczek. - Wiele będzie zależeć o mentalu drużyny i od umiejętności wykorzystania swojego potencjału - powiedział trener reprezentacji Jacek Nawrocki. Biało-czerwone, które trafiły do grupy B o awans do fazy pucharowej grają z Niemcami (19.08, wygrana 3:1), Grecją (20.08), Czechami (21.08), Hiszpanią (23.08) i Bułgarią (25.08). 

W składzie reprezentacji z różnych powodów nie ma kilku bardzo doświadczonych siatkarek, które stanowiły o sile drużyny w ostatnich mistrzostwach Starego Kontynentu: Joanny Wołosz, Marleny Kowalewskiej, Agnieszki Kąkolewskiej czy Natalii Mędrzyk. Polki dotarły do półfinału, ostatecznie zajmując czwartą lokatę. Najbardziej odczuwalny może być brak Wołosz, uznawanej za jedną z najlepszych rozgrywających na świecie. Zawodniczka Imoco Volley Conegliano poprosiła szkoleniowca o roczną przerwę.

ME siatkarek 2021: Kiedy grają Polki? [TERMINARZ, PROGRAM, KALENDARZ]

Polska - Grecja: Kiedy mecz Polek? O której godzinie?

Za grę drużyny będą odpowiadać debiutujące na mistrzostwach Europy - Julia Nowicka i Katarzyna Wenerska. Nowicka miała już przetarcie w kilku edycjach Ligi Narodów, Wenerska do kadry trafiła dopiero w tym roku.

"Ona była cały czas pod naszą obserwacją. Gdy szukaliśmy alternatywy dla Asi Wołosz, musiałem wybierać między Marleną, a właśnie Kasią. To był dobry akurat wybór, natomiast wobec absencji Marleny, zrobiliśmy mały krok wstecz i sięgnęliśmy po Kasię, która miała bardzo dobry sezon w lidze. Pokazała się jako jedna z najdokładniej grających zawodniczek na tej pozycji, co zresztą znalazło uznanie w oczach sztabu szkoleniowego Radomki, jednego z najmocniejszych klubów w Polsce" - podkreślił selekcjoner.

ME siatkarek 2021: TABELA. Na którym miejscu Polki? [KLASYFIKACJA]

Polska - Grecja na żywo odbędzie się w piątek 20 sierpnia o godz. 19:30.  Relacja live zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

RadiozET.pl/PAB