Liga Narodów: Francuzi za mocni dla Polaków, nieudany eksperyment Vitala Heynena

07.06.2019 12:05

Polscy siatkarze przegrali w chińskim Ningbo z Francją 1:3 (26:28, 23:25, 26:24, 20:25) w inauguracyjnym meczu drugiego turnieju Ligi Narodów. Biało-czerwoni wystąpili w mocno eksperymentalnym składzie.

Polska - Francja fot. Twitter

Vital Heynen przed meczem zdecydował się na bardzo eksperymentalny skład, w którym pojawiło się wielu debiutantów. Polacy dobrze zaczęli mecz. Już na samym początku odskoczyli Francuzom na cztery punkty, prowadząc 8:4.  Po pierwszej przerwie technicznej, biało-czerwoni zaczęli popełniać wiele błędów, które wykorzystywali Trójkolorowi. Po drugiej przerwie, rywalizacja toczyła się punkt za punkt. W grze na przewagi góra byli nasi rywale, którzy wygrali 28:26.

Na początku drugiej partii Francuzi zyskali kilkupunktowe prowadzenie. Jednak podopieczni Vitala Heynena doprowadzili do remisu 10:10. Na środku błyszczał Norbert Huber, który pewnie kończył ataki z krótkiej. Kolejny fragment to następne błędy biało-czerwonych. Polscy siatkarze nie zdołali odrobić strat i górą w tej części byli Francuzi, którzy wygrali 25:23.

Mimo wystąpienia w mocno eksperymentalnym składzie, Polacy pokazali, że potrafią walczyć. W trzecim secie to oni narzucili przeciwnikom swój styl gry i przez większość seta mieli bezpieczną przewagę. Przy stanie 19:14 Trójkolorowi wzięli się za odrabianie strat. Na sam koniec zrobiło się bardzo nerwowo i znów losy partii rozstrzygały się na przewagi, w której górą byli Polacy, wygrywając 26:24.

Chociaż w czwartym secie biało-czerwoni grali z Francuzami jak równy z równym, obraz gry zmienił się po pierwszej przerwie technicznej, po której ekipa Vitala Heynena stanęła w miejscu. W tym momencie nasi rywale mocno odskoczyli na sześć punktów, a na tablicy wyników było 18:12. Polscy siatkarze próbowali jeszcze odrobić straty, ale finalnie Trójkolorowi wygrali 25:20 i w całym meczu 3:1.

Francja - Polska 3:1 (28:26, 25:23, 24:26, 25:20)

Kolejny mecz biało-czerwonych już w sobotę. Polacy o godzinie 10 rano czasu polskiego zmierzą się z Bułgarią.