Zamknij

Liga Narodów siatkarzy 2019: Polska - Francja: O której godzinie mecz?

Maciej Walasek
07.06.2019 09:01
polscy siatkarze
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polska - Francja: o której godzinie mecz siatkarzy w Lidze Narodów 2019? Polacy rozpoczynają rywalizację w chińskim turnieju w Ningbo. Sprawdź, o której godzinie Polska - Francja. Kiedy grają Polacy?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Polska - Francja: o której godzinie mecz siatkarzy w Lidze Narodów? Polscy siatkarze turniejem w chińskim Ningbo rozpoczną serię wyjazdowych zmagań w Lidze Narodów. W składzie biało-czerwonych - w porównaniu do ubiegłotygodniowej imprezy w Katowicach - doszło aż do siedmiu zmian. Trener Vital Heynen zapowiedział, że podczas inauguracji LN w Katowicach postawi przede wszystkim na zawodników, którzy we wrześniu wywalczyli mistrzostwo świata.

Belg nie ukrywał, że w kolejnych imprezach fazy interkontynentalnej - wzorem poprzedniej edycji - będzie sporo rotował i słowa dotrzymał. Wymienił bowiem połowę składu. Na niemal każdej pozycji jest równowaga między bardziej doświadczonymi zawodnikami, a tymi którzy dopiero będą ogrywać się w drużynie narodowej. W Chinach zaprezentują się też m.in. atakujący Maciej Muzaj i przyjmujący Bartosz Bednorz, którzy rok temu grali w pierwszej części sezonu kadrowego, ale nie znaleźli się w składzie na mundial.

Liga Narodów siatkarzy 2019: Na którym miejscu Polacy? Zobacz aktualną TABELĘ

Polska - Francja: O której godzinie mecz w Lidze Narodów siatkarzy?

Występy w Ningbo zespół Heynena zacznie piątkowym pojedynkiem z Francuzami, a w weekend czekają go mecze z Bułgarami i gospodarzami. Rywalizacja z "Trójkolorowymi" będzie miała dodatkowy podtekst. Biało-czerwoni zmierzą się z nimi w sierpniowym turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich.

Ostatnio ekipy te trafiły na siebie w drugiej rundzie MŚ 2018. Górą byli podopieczni trenera Laurenta Tillie (3:1), ale z awansu do kolejnego etapu zmagań cieszyli się Polacy, którzy potem sięgnęli po tytuł. Francuzi w poprzedniej edycji LN zajęli drugie miejsce, podczas gdy biało-czerwoni zostali sklasyfikowani na piątej pozycji.

Liga Narodów 2019: Vital Heynen podał skład Polaków na turniej w Ningbo

W kadrze "Trójkolorowych" nie brakuje gwiazd, ale do Chin nie polecieli m.in. charyzmatyczny Earvin N’Gapeth, lider Zaksy Kędzierzyn-Koźle Benjamin Tonutti i Thibault Rossard, który ostatnie trzy lata spędził w Asseco Resovii Rzeszów. Będą za to np. broniący barw ONICO Warszawa Antoine Brizard, Julien Lyneel z Jastrzębskiego Węgla czy wracający do polskiej ligi Kevin Tillie (w latach 2015–2017 grał w Zaksie, teraz przeszedł do ONICO).

Liga Narodów 2019: Polska - Francja: O której grają Polacy?

Mecz Polska - Francja w Lidze Narodów siatkarzy zaplanowano na piątek, 7 czerwca. Początek spotkania odbędzie się o godzinie 10:00. Relacja na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZEt.pl/PAP/MW