ME siatkarzy: Wracamy do gry, Polska pokonała Finlandię!

Andreas Nicolaides
26.08.2017 22:43
Polska - Finlandia

Polska wygrała z Finlandią 3:0 (25:23, 25:21, 25:19) w swoim drugim meczu ME w siatkówce 2017. W ten sposób biało-czerwoni poczynili duży krok w stronę awansu do fazy pucharowej.

Polacy fatalnie rozpoczęli pierwszego seta. Przy stanie 4:1 dla rywali czas wziął trener Ferdinando Di Giorgi. Długo nie potrafiliśmy odrobić strat - Finowie skutecznie utrzymywali czterupunktową przewagę. Wreszcie zaczął jednak funkcjonować serwis. Kapitalna seria Bartosza Kurka pozwoliła nam wrócić do gry, a w konsekwencji wygrać tę partię 25:23.

Kolejną rozpoczęliśmy o wiele lepiej. To my uzyskaliśmy kilkupunktową przewagę. Niestety pozwoliliśmy rywalom ją odrobić. W końcówce zachowaliśmy jednak więcej zimnej krwi i przechyliliśmy szalę zwycięstwa na swoją korzyść wygrywają do 21.

Trzeci set to wyrównana gra od początku. Dopiero po pierwszej przerwie technicznej uzyskaliśmy trzypunktową przewagę. Ostatecznie pokonaliśmy Finów do 19 i cały mecz wygraliśmy bez straty seta.

O pozostanie w turnieju zagramy w poniedziałek z Estonią. Jeśli wygramy, mamy pewny awans do 1/8 finału. Możliwy jest też bezpośredni awans do ćwierćfinału. Aby tak się stało, Serbowie muszą przegrać z Finlandią (wygrywając maksymalnie jednego seta).

Mecz Polska - Estonia w poniedziałek o godz. 20.30. Na żywo na sport.radiozet.pl.

Polska - Finlandia 3:0 (25:23, 25:21, 25:19)