Zamknij

Polska - Finlandia: Kiedy mecz 1/8 finału ME? O której godzinie?

11.09.2021 18:00
Polska - Finlandia kiedy i o której mecz?
fot. PAP

Polska - Finlandia GODZINA i DATA. Kiedy mecz Polaków w 1/8 finału ME siatkarzy? O której godzinie spotkanie Polska - Finlandia? Mistrzowie świata są na dobrej drodze do medalu mistrzostw Europy. Po fazie grupowej ich rywalem będą Finowie. Zapoznaj się ze szczegółowymi informacjami.

Polscy siatkarze z kompletem zwycięstw zakończyli fazę grupową ME siatkarzy. Biało-czerwoni pokonali Portugalię 3:1, Serbię 3:2, następnie rozprawili się z Grecją 3:1 i do zera wygrali z Portugalią i Ukrainą. Zespół Vitala Heynena wygrał rywalizację w grupie A, tracąc przy tym jedynie cztery sety.

- Z Krakowa wyjeżdżamy spełnieni, bo mieliśmy wygrać grupę i to zrobiliśmy. Pierwszy krok do upragnionego medalu został postawiony. Jednym z naszych najważniejszych celów na fazę grupową było odnaleźć radość gry i zapomnieć o tym, co wydarzyło się na igrzyskach. Wydaje mi się, że dobrze nam to idzie. Kibice bardzo nam pomagają. Nie widzę po sobie czy chłopakach, aby ktoś nadal o tym myślał - mówił po ostatnim starciu w grupie Jakub Kochanowski.

Pierwszym rywalem Polaków w fazie pucharowej będzie reprezentacja Finlandii. Skandynawowie zakończyli zmagania w grupie C na czwartej pozycji. W trakcie pierwszej części ME siatkarzy odnotowali trzy zwycięstwa: z Macedonią Północną 3:0, Hiszpanią 3:0 i Turcją 3:2 oraz dwie porażki: z Rosją 1:3 i Holandią 1:3.

Polska - Finlandia: Kiedy mecz Polaków? O której godzinie grają? [DATA, GODZINA]

- Nasza gra była raz lepsza, raz gorsza, ale na razie wyniki są pozytywne. Nie zawsze trzeba grać pięknie, aby wygrywać. Te mecze grupowe sprawiły, że po igrzyskach mamy więcej przyjemności z przebywania na boisku, mniej stresu - zaznaczał Fabian Drzyzga.

Polska - Finlandia: Transmisja TV online. Gdzie obejrzeć mecz ME na żywo?

W przypadku pokonania Finów kolejnym przeciwnikiem polskich siatkarzy będzie zwycięzca z pary Rosja - Ukraina.

Polska - Finlandia na żywo odbędzie się w sobotę, 11 września w gdańskiej ERGO Arenie. Początek o godzinie 20:30. Relacja na żywo zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl