Kolejny słaby mecz Polek w Lidze Narodów. Dominikana za silna

02.06.2021 20:22
Polska - Dominikana

Reprezentacja Polski siatkarek zanotowała kolejną porażkę w Lidze Narodów. W środę biało-czerwone po słabej grze przegrały z Dominikaną 1:3 (25:22, 22:25, 26:28, 21:25). Kolejny mecz podopieczne Jacka Nawrockiego rozegrają w niedzielę z Kanadą.

• Reprezentacja Polski siatkarek doznała czwartej porażki w Lidze Narodów 2021
  • Biało-czerwone przegrały z Dominikaną 1:3
  • W niedzielę Polki zmierzą się z Kanadą

Reprezentacja Polski siatkarek we wtorek stoczyła zacięty pięciosetowy bój z drużyną Belgii. Wygrać się nie udało, ale kibice mieli nadzieję, że biało-czerwonym szybko uda się zrehabilitować i pokonają przeciętnie spisującą się, ale doświadczoną ekipę Dominikany. Niestety nic takiego nie miało miejsca, bo Bethania De La Cruz i Brayelin Elisabeth Martinez praktycznie we dwójkę rozmontowały nasz zespół.

Trener Jacek Nawrocki tradycyjnie namieszał w kadrze meczowej i tym razem dał odpocząć najbardziej eksploatowanym siatkarkom - Malwinie Smarzek-Godek oraz Zuzannie Efimienko-Młotkowskiej. Magdalena Stysiak została przesunięta na pozycję atakującej, a od pierwszej piłki za przyjęcie odpowiadały Martyna Łukasik i Zuzanna Górecka.

LN siatkarek 2021: Polska - Dominikana [WYNIK]

W pierwszym secie obie skrzydłowe i Magda Stysiak popisywały się dobrą skutecznością w ataku i nawet drobne błędy nie mogły rzutować na ocenę ich postawy. To wystarczyło, by ograć bardziej spięte przeciwniczki. W kolejnych odsłonach Dominikanki znacznie poprawiły grę w obronie, lepiej ustawiały blok i czytały zamiary polskiej rozgrywającej, co zresztą nie było trudne - Nowicka gro piłek posyłała do Stysiak. W rezultacie ekipa z Ameryki Środkowej najpierw wyrównała, a później wyszła na prowadzenie.

Dominikana też nie grała nic wielkiego, ale opierała się na dwóch rutynowanych zawodniczkach - Bethanii De La Cruz i Brayelin Elisabeth Martinez. Biało-czerwone z kolei całkowicie straciły skuteczność i gładko przegrały czwartą odsłonę o 21.

Teraz przed siatkarkami trzy dni przerwy. Do rywalizacji powrócą w niedzielę meczem z Kanadą, która w środę sensacyjnie ograła Niemcy 3:0.

Polska - Dominikana 1:3 (25:22, 22:25, 26:28, 21:25)