Polki drugi raz lepsze od Czeszek. Udane sparingi biało-czerwonych

01.07.2020 22:50
Polska - Czechy

Reprezentacja Polski siatkarek po raz drugi pokonała kadrę Czech w towarzyskim spotkaniu rozegranym w Wałbrzychu. W środę biało-czerwone musiały się bardziej napracować, ale finalnie zwyciężyły 3:2 (17:25, 25:22, 25:17, 15:13).

Mecze Polska - Czechy były pierwszymi oficjalnymi spotkaniami reprezentacji Polski w którejkolwiek dyscyplinie po "odmrożeniu" sportu. Przerwa, a także odwołane najważniejsze imprezy, była konieczna z uwagi na pandemię koronawirusa. We wtorek gospodynie wygrały 3:0, a uległy jedynie w dodatkowym secie.

W środę Jacek Nawrocki postawił na zawodniczki, które dzień wcześniej mniej czasu spędziły na parkiecie. W wyjściowym składzie zabrakło m.in. Julii Nowickiej, Zuzanny Góreckiej i Martyny Łukasik. Eksperymentalne zestawienie początkowo sprawiało siatkarkom sporo problemów, z czego skorzystały rywalki, wygrywając pierwszą partię 25:17.

Polki drugi raz ograły Czeszki

Nerwowość nie zniknęła w drugim secie, ale w końcówce udało się opanować emocje, Stysiak "poczęstowała" przeciwniczki dwoma asami i doprowadziła do wyrównania w tym meczu. W kolejnej odsłonie to przyjezdne nie miały wiele do powiedzenia - młoda atakująca biało-czerwonych rozbijała je potężnymi zbiciami, lepiej też radziły sobie skrzydłowe, zaczęła funkcjonować zagrywka oraz relacja blok-obrona. To wystarczyło, by wygrać do 17.

Przy wyniku 2:1 Czeszki postanowiły powalczyć jeszcze o triumf, odskoczyły na kilka punktów i kontrolowały przebieg spotkania. W naszej drużynie spadła jakość ataku, wciąż nie było dobrego przyjęcia i o sukcesie miał zdecydować tie-break. W nim górą były Polki, które wygrały 15:13.

W zgrupowaniu w Szczurku i w towarzyskich meczach z Czechami trener Jacek Nawrocki nie miał do dyspozycji najlepszych polskich siatkarek minionego sezonu, z wyłączeniem Marii Stenzel, Magdaleny Stysiak i Zuzanny Góreckiej. W ekipie zabrakło Joanny Wołosz, Natalii Mędrzyk i Malwiny Smarzek-Godek.

Polska - Czechy 3:2 (17:25, 25:22, 25:17, 22:25, 15:13)