Polki z trzecim zwycięstwem na ME. Biało-czerwone rozbiły Czeszki

21.08.2021 18:34
Polska - Czechy

Polskie siatkarki pokonały Czeszki 3:1 (20:25, 25:15, 25:21, 25:18) w trzecim meczu ME siatkarek 2021. Tym samym biało-czerwone umocniły się na prowadzeniu w grupie B.

Polki źle rozpoczęły mecz, pozwalając odskoczyć Czeszkom na 5:1 i 7:2. Rywalki grały swobodnie, a biało-czerwone popełniały sporo błędów własnych. W połowie seta drużyna Jacka Nawrockiego znalazła odpowiedni rytm gry, ale Czeszki zdołały utrzymywać przewagę, wygrywając do 20.

Od drugiego seta Polki zachowały koncentrację i po słabym początku 0:3, wyrównały stan spotkania, a w połowie części zdominowały parkiet. Po serii świetnych serwisów Katarzyny Wenerskiej i dobrym ataku Magdaleny Stysiak wyszły na prowadzenie 14:8.  Finalnie biało-czerwone doprowadziły do wyrównania, zwyciężając 25:15.

ME siatkarek 2021: Polki nadal niepokonane po spotkaniu z Czeszkami

W trzeciej partii obie ekipy nie potrafiły zbudować kilkupunktowej przewagi. W środkowej części gry zespół Jacka Nawrockiego mógł liczyć na świetną Magdę Stysiak, dzięki której polskie siatkarki wyszły na minimalne prowadzenie. Po błędzie podwójnego odbicia Czeszek Polki wygrały 25:21.

Reprezentacja Polski bardzo dobrze zaczęła czwartego seta, prowadząc 8:4. W kolejnych akcjach biało-czerwone utrzymywały przewagę kilku punktów, prowadząc 19:14. Pod koniec gry nie dały rozkręcić się rywalkom i przypieczętowały trzeci triumf na ME z rzędu, wygrywając 25:18 i w całym meczu 3:1.

Polska – Czechy 3:1 (20:25, 25:15, 25:21, 25:18).