Polskie siatkarki zdały pierwszy test przed kwalifikacjami olimpijskimi

19.07.2019 22:21
Polska - Czechy

Reprezentacja Polski siatkarek pokonała w Ostrowcu Świętokrzyskim Czeszki 3:0 (26:24, 25:21, 25:11) w pierwszym z pięciu sparingów przed kwalifikacjami olimpijskimi (2-4 sierpnia we Wrocławiu). Biało-czerwone wystąpiły bez najlepiej punktującej zawodnicki Ligi Narodów, Malwiny Smarzek-Godek.

Trenerzy Jacek Nawrocki i Joannis Athanoasopoulos umówili się, że jeśli mecz zakończy się w trzech setach, drużyny rozegrają jeszcze jeden dodatkowy. Ten również padł łupem Polek - 25:22.

Polska - Czechy: Zwycięski sparing biało-czerwonych

Biało-czerwone słabo rozpoczęły ten mecz. Znowu pojawiły się błędy w przyjęciu, przez co Joanna Wołosz mogła jedynie wystawiać. Czeszki korzystały z niefrasobliwości po polskiej stronie i wyszły na czteropunktowe prowadzenie (12:8). Podopieczne Jacka Nawrockiego w porę opanowały sytuację - świetnie w obronie spisywała się Martyna Grajber, a skutecznością w ataku raziła Katarzyna Zaroślińska-Król, która wystąpiła w miejsce Smarzek-Godek. Chaos powrócił przy stanie 24:20, co skutkowało grą na przewagi. Gospodynie wytrzymały jednak nerwową końcówkę i zwyciężyły do 24.

W drugim secie, a zwłaszcza w trzecim, emocji było jak na lekarstwo. Klaudia Alagierska, Marlena Pleśnierowicz, Magda Stysiak i Agnieszka Kąkolewska raziły zagrywką, z którą przeciwniczki kompletnie sobie nie radziły. W efekcie pewne zwycięstwa do 21 i 11.

W niedzielę reprezentacja Polski zmierzy się w meczu towarzyskim z Białorusią.

Polska - Czechy 3:0 (26:24, 25:21, 25:11)
Dodatkowy set: 25:22

Polska: Martyna Grajber, Klaudia Alagierska, Agnieszka Kąkolewska, Magdalena Stysiak, Joanna Wołosz, Katarzyna Zaroślińska-Król – Maria Stenzel (libero) oraz Julia Twardowska, Martyna Łukasik, Marlena Pleśnierowicz.

Czechy: Andrea Kossanyiova, Veronika Trnkowa, Barbora Purchatova, Michaela Mlejnkova, Veronika Patockova, Pavla Smidova – Veronika Dostalova (libero) oraz Gabriela Orvosova, Simona Kopecka, Marie Kozubikova, Eva Rutarova.