ME siatkarzy: Michał Kubiak jak Chuck Norris. Dwa ataki z półobrotu [WIDEO]

17.09.2019 14:57
Michał Kubiak
fot. Twitter/screen

Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski, w meczu ME siatkarzy 2019 z Czechami popisał się zagraniami kojarzonymi bardziej ze sztukami walki bądź z łyżwiarstwem figurowym. Jego ataki z półobrotu w drugim secie całkowicie odebrały rywalom ochotę do gry.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Drugą partię Czesi rozpoczęli bardzo dobrze. Dwa razy zablokowali Wilfredo Leona, wzmocnili zagrywkę, popracowali w obronie i objęli prowadzenie 8:4. Nasi zawodnicy otrzymali reprymendę od trenera Vitala Heynena, głównie za słabą postawę w defensywie, a na parkiet wrócili odmienieni. Kluczowy był serwis Piotra Nowakowskiego i niezwykle efektowne ataki Kubiaka, które pogrążyły Czechów.

Polska - Czechy: Ataki z półobrotu Kubiaka

Przy stanie 10:8 dla Polaków Drzyzga wystawił piłkę z kolan. Kapitan biało-czerwonych nie miał czasu, by się wycofać i huknął z półobrotu nie do obrony dla przeciwników. Za chwilę, przy wyniku 12:9, powtórzył ten manewr, aby rywale nie pomyśleli, że był to jedynie przypadek.

Kibice i dziennikarze porównali wyczyny Michała Kubiaka z kopnięciami z półobrotu Chucka Norrisa oraz z piruetami wykonywanymi przez łyżwiarzy figurowych. Nawet oceny za styl były wysokie.

Reprezentacja Polski po trzech meczach z kompletem punktów przewodzi stawce w grupie D ME siatkarzy 2019. We wtorek biało-czerwoni zmierzą się z debiutująca w imprezie tej rangi Czarnogórą.

Mecz Polska - Czarnogóra na żywo o godz. 17 na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/KS