Zamknij

ME siatkarzy: Podróż i mniej niż 24 godziny na odpoczynek. Kiedy kolejny mecz Polaków?

17.09.2019 16:11
Polska - Czarnogóra
fot. PAP

Reprezentacja Polski pokonała Czechy 3:0 w trzecim meczu grupy D ME siatkarzy 2019, a na kolejne mecze przeniesie się z Rotterdamu do Amsterdamu. Następne spotkanie biało-czerwoni zagrają niespełna 24 godziny po zwycięstwie z południowym sąsiadem.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Mistrzostwa Europy siatkarzy odbywają się w czterech krajach - w Belgii, Holandii, Słowenii i we Francji - ale w aż dziesięciu miastach. Grupy B i D podzielono na dwa etapy - najpierw drużyny grają, odpowiednio, w Brukseli i Rotterdamie, a następnie w Antwerpii i Amsterdamie.

ME siatkarzy 2019: Mecz Polska - Czarnogóra GODZINA

Reprezentacja Polski trzy pierwsze spotkania rozegrała w Rotterdamie, a na dwa kolejne - z Czarnogórą i z Ukrainą - przeniesie się do Amsterdamu. Problemem jest w tym przypadku terminarz, bo biało-czerwoni zakończyli mecz z Czechami ok. godziny 21:30 w poniedziałek, a następny mecz rozpocznie się we wtorek o godz. 17. Ponadto czeka ich podróż, niedługa, ale jednak trzeba przebyć te niespełna 80 kilometrów do holenderskiej stolicy. Czasu na regenerację będzie więc bardzo niedużo.

- To jest dodatkowy wysiłek, ale mamy wszystko doskonale zaplanowane. Organizacja jest perfekcyjna i nie powinniśmy się przejmować takimi rzeczami - zapewnia trener Heynen. Jego zawodnicy noc spędzą jeszcze w Rotterdamie; pobudka o godz. 7, a o godz. 8 drużyna wyruszy do Amsterdamu.

Biorąc pod uwagę słabszą klasę rywali, jest to tylko drobny mankament. W czasie turnieju mistrzów świata czekają być może znacznie dalsze podróże do Ljubljany czy Paryża, gdzie odbędzie się faza finałowa.

Mecz Polska - Czarnogóra na żywo we wtorek o godz. 17 na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/KS