Liga Narodów siatkarek: Polki przegrały z Chinkami po słabej grze

Andreas Nicolaides
11.06.2019 15:50
Polska - Chiny na żywo

Polska - Chiny: Przegrywamy z Chinkami w 10. meczu Ligi Narodów po kiepskim meczu 0:3. W pierwszym secie ponieśliśmy porażkę 12:25, w drugim - 18:25, natomiast w trzecim 22:25.

Przegrana z Chinkami sprawiła, że wobec wygranej Brazylijek z Japonkami 3:1 spadliśmy na szóstą lokatę w klasyfikacji generalnej Ligi Narodów siatkarek.

Polska - Chiny: Przebieg meczu

Spotkanie z Azjatkami od początku nie szło po naszej myśli. Kiepskie przyjęcia Magdaleny Stysiak, nieudane ataki Malwiny Smarzek oraz brak wychodzenia do bloków polskich siatkarek sprawiły, że sromotnie przegraliśmy pierwszego seta 12:25.

W drugim, choć początkowo szliśmy z Chinkami punkt za punkt, sytuacja nie zmieniała się za wiele. Przegraną seta 18:25 zakończyła seria trzech zdobytych przez reprezentację pod wodzą selekcjonerki Lang Ping punktów z rzędu.

Trzecia część spotkania wreszcie wyglądała dużo korzystniej. Choć serwy Stysiak nie zachwycały już tak jak w pierwszych dwóch setach, "do roboty" wzięły się między innymi Smarzek czy Natalia Mędrzyk, notując wiele udanych zagrań dla reprezentacji Polski. Mimo walki do końca i obronienia aż trzech meczowych piłek, Mędrzyk zaserwowała finalnie piłkę w aut, a "biało-czerwone" przegrały ostatniego seta 22:25.

I wreszcie Witkowska serwuje w aut... Przegrywamy mecz z reprezentacją Chin 0:3. Dziękujemy serdecznie za wspólnie przeżyte emocje i zapraszamy na nasze kolejne relacje. Do usłyszenia!

22:24

Bronimy i trzecią. Dobry blok Polek!

21:24

Bronimy także drugą piłkę meczową! Smarzek zdobywa punkt po bloku. O przerwę poprosił selekcjoner reprezentacji Chin.

20:24

Bronimy ją. Witkowska zdobywa punkt dla Polski.

19:24

Stysiak serwuje mocno, ale w aut. Piłka meczowa dla Chinek.

19:23

Smarzek z lewej strony i mamy 19. punkt.

18:23

Mocny atak Stysiak z lewej strony, ale dobry blok Chinek. Tracimy kolejne oczko.

18:22

Fatalny serwis Polki i ponownie oddalamy się od Chinek na cztery punkty. Na nasze szczęście Azjatki także psują zagrywkę.

17:21

Atak Chinek w aut i zdobywamy dwa punkty z rzędu.

16:21

Serw Mędrzyk, ale niestety w aut. Nadrabia za chwilę na nasze szczęście z lewej strony Smarzek.

15:20

Teraz pogubiły się Chinki i zdobywamy punkt.

14:20

Atak Chinek, następnie świetny blok Azjatek i nasz selekcjoner prosi o przerwę w tym spotkaniu. Tracimy do rywalek aż sześć punktów.

14:18

Mędrzyk i ładne uderzenie z lewej strony Polki. Mamy kolejne oczko.

13:18

Zhu Ting delikatnie, kiwką i tracimy kolejny punkt.

13:17

Stysiak mocno, po prostej, ale zatrzymana przez podwójny blok reprezentacji Chin.

13:16

Dwa pięknie zdobyte punkty przez Hu Mingyuan i druga przerwa techniczna. Tracimy trzy punkt do reprezentacji Chin.

13:14

Serwuje Stysiak, mocno, ale w siatkę. Witkowska zdobywa jednak punkt po zagrywce Chinek.

12:13

Atakowała Stysiak, nie najlepiej, ale w siatkę wpadła rywalka.

11:12

Dobry atak Smarzek z prawej strony, po bloku Polka i tracimy już tylko jeden punkt do Chinek.

10:12

Gong tym razem w aut i mamy punkt.

9:12

Dobra zagrywka Efimienko, lecz nasz blok dotyka siatki.

9:11

Smarzek, mocny atak, który nokautuje przeciwniczkę. Punkt dla Polek.

8:10

Gong Xiangyu fenomenalnie z prawej strony. Tracimy punkt.

8:9

Dwa, świetne serwy Mędrzyk i zdobywamy dwa punkty z rzędu. O przerwę poprosił selekcjoner reprezentacji Chin.

6:9

Efimienko atakuje, ale nie trafia w blok. Za chwilę dobry, kolejny atak Polek i tym razem punkt.

5:8

Stysiak, mocny atak Polki, chyba po bloku, ale będzie challenge. Niestety, po raz kolejny sędzia przyznaje punkt Chinkom. Przerwa techniczna.

5:6

Smarzek, dobry atak z prawej strony i tracimy już tylko jeden punkt do reprezentacji Chin.

4:6

Dobra próba Mędrzyk, ale równie dobry blok Azjatek.

4:5

Ponownie Smarzek i tym razem punkt dla "biało-czerwonych". Znów Polka z prawej strony i kolejne oczko dla naszej reprezentacji.

2:5

Atak Smarzek, lecz niestety zatrzymany przed dobry blok reprezentacji Chin.

2:4

Błąd reprezentacji Polski i przegrywamy z Chinkami już dwoma punktami.

2:3

Świetny atak Chinek po przechodzącej piłce.

2:2

Serw Stysiak, ale w siatkę.

2:1

Pomyliła się teraz w ataku nasza przeciwniczka. Prowadzimy jednym punktem.

1:1

Nieudany blok reprezentacji Polski. Punkt dla rywali.

1:0

Rozpoczynamy trzeciego seta i od razu dobry atak "biało-czerwonych".

18:25

I jest po secie. Przegrywamy z reprezentacją Chin 0:2, tracąc do przeciwniczek aż siedem punktów w drugiej części meczu.

18:24

Zhu Ting, po prostej i punkt dla rywalek. Za chwilę ponownie ta siatkarka zdobywa oczko dla Chinek.

18:22

Atakuje z lewej strony Stysiak i jest punkt.

17:22

Mieliśmy teraz pecha, nasza libero minimalnie pomyliła się z odbiorem.

17:21

Potężne uderzenie Smarzek i mamy kolejny punkt.

16:21

Hu teraz atakuje teraz mocno, po prostej. Punkt dla Chin.

16:20

Zaczynamy gonić reprezentację Chin i wygrywamy kolejną piłkę. O przerwę poprosił szkoleniowiec rywali.

15:20

Kolejny punkt dla naszej reprezentacji. Dobry atak Stysiak.

14:20

Teraz z kolei dobrze z prawej strony Smarzek.

13:20

Kąkolewska zagrywa, ale psuje serwis.

13:19

W końcu dobra akcja Polek z lewej strony. Świetny atak Mędrzyk zakończony punktem dla naszej reprezentacji.

12:19

Kolejny atak Li po dłoniach naszej reprezentantki. Prosi o przerwę selekcjoner Polski.

12:18

Mędrzyk atakuje, ale w aut.

12:17

Mocno Stysiak i jest punkt dla Polski.

11:17

Li i tym razem bardzo dobrze. Po bloku zdobywa punkt dla naszych rywalek.

11:16

Bez bloku polska reprezentacja. Dobry atak Chinek kończy się punktem dla naszych rywalek. Za chwilę podobnie wygląda kolejna akcja. Druga przerwa techniczna, a nasza reprezentacja traci do przeciwników pięć punktów.

11:14

Dobra kiwka Mędrzyk, a za chwilę jeszcze lepszy blok Stysiak. Zdobyliśmy dwa punkty z rzędu.

9:14

Znowu potężny atak Stysiak, ale Li po raz kolejny wyprowadza świetny blok.

9:13

Ponownie atakowała Stysiak, ale tym razem pokaźnie w aut. O przerwę poprosił Jacek Nawrocki.

9:12

Teraz zepsuła serw Chinka. W kolejnej akcji atakowała Stysiak, ale świetny blok Chinek.

8:11

Mędrzyk początkowo dobry, trudny do odbioru serw i punkt dla naszej reprezentacji. Drugi w aut.

7:10

As serwisowy Li, która za chwilę także w siatkę.

6:9

Smarzek, dobry, lekki serw i mamy drugi punkt z rzędu. Niestety Malwina Smarzek za chwilę jednak w siatkę.

5:8

Teraz dobry, szczelny blok Polek na lewym skrzydle. Mamy piąty punkt.

4:8

Pierwsza przerwa techniczna przy czteropunktowej stracie do reprezentacji Chin.

4:7

Yao po bloku i tracimy już trzy punkty do Chinek.

4:6

Kiepski blok reprezentacji Polski, ale zdobywamy za chwilę kolejny punkt.

3:5

As serwisowy Stysiak, ale o challenge prosi trenerka reprezentacji Chin. Niestety - punkt dla naszych rywali.

3:4

Teraz szczęśliwy atak Kąkolewskiej. Punkt dla "biało-czerwonych".

2:4

Li i przegrywamy już dwoma punktami.

2:3

Błąd Stysiak z Kąkolewską. Punkt dla Chin.

2:2

Gong Xiangyu trafia w boisko. Mamy remis.

2:1

Był drugi punkt dla Polek, ale następnie serw naszej reprezentantki ląduje na siatce.

1:0

Rozpoczynamy drugi set, Polki wygrywają po ataku Stysiak.

12:25

Stysiak mocno, ale w aut. Jacek Nawrocki prosi jeszcze o challenge, lecz ten pokazuje punkt dla Chinek. Koniec pierwszego seta, przegrywamy z Chinami 0:1.

12:24

Pierwsza piłka setowa po nieudanym bloku Polek dla Chin. Nieudana, nasza rywalka zagrywa w siatkę.

11:23

Li popisała się teraz asem serwisowym.

11:22

Hu Mingyuan zdobywa kolejny punkt dla reprezentacji Chin.

11:21

Smarzek atakuje w aut, nie było bloku i punkt dla Chin.

11:19

Próbowała Malwina Smarzek, ale ponownie tracimy punkty do Chinek. Trener naszej reprezentacji prosi o kolejną przerwę.

11:18

Lepsza seria Polek, kolejny punkt dla naszej reprezentacji.

10:18

Świetny blok naszej kapitan Kąkolewskiej.

9:18

Niestety kolejny serw zakończony autem Stysiak.

9:17

Stysiak, as serwisowy!

8:17

Smarzek, kolejny raz ładnie, tym razem po bloku Chinek.

7:16

Smarzek, wreszcie zdobywa punkt Polka!

6:16

Smarzek była przed szansą, ale blokowana. Przerwa techniczna.

6:15

Teraz ładna kiwka Nowickie i mamy punkt.

5:15

Kolejny błąd Polek przy przyjęciu.

5:14

Efimienko przerywa serię Chinek, ale Zhu Ting szybko z kolejnym punktem dla swojej drużyny.

4:13

Świetne, mocne uderzenie Gong Xiangyu i dziewięć punktów przewagi dla reprezentacji Chin.

4:12

Grajber i znowu blok Chinek.

4:11

Mocny atak Grajber ponownie zatrzymany. O przerwę poprosił Jacek Nawrocki.

4:10

Zhu Ting i aż sześć punktów przewagi Chinek.

4:8

Dobry atak Smarzek po bloku. Mamy wreszcie punkt.

3:8

Teraz przeszkodziła Grajber przy przyjęciu swojej koleżanki, a za chwilę kolejny, mocny atak ze strony reprezentacji Chin. Polki tracą już pięć punktów do rywalek, pierwsza przerwa w meczu.

3:6

Trzy punkty z rzędu Chinek, Zhu Ting kończy akcję Azjatek.

2:4

Świetny blok Chinek po ataku Grajber. Dwa punkty przewagi Azjatek.

2:2

Nieudany blok Magdaleny Stysiak, jednak za chwilę Smarzek nadrabia punkt dla naszej reprezentacji.

1:1

Dobry szybki atak Chinek, z punktem Gong Xiangyu.

1:0

Pierwszy punkt dla Polek, Stysiak.

14:03

Smarzek, Kąkolewska, Grajber, Stysiak, Efimienko, Nowicka - w takim składzie wychodzimy na to spotkanie.

13:58

Jeszcze przed rozpoczęciem meczu dodajmy, że przy zdobyciu dzisiaj trzech punktów, Polki mogą awansować nawet na drugie miejsce w tabeli Ligi Narodów.

13:55

Przed nami hymny obu drużyn.

13:53

Wiemy już, że Polki będą zaczynać od przyjęcia.

13:52

W oczekiwaniu na mecz przypomnijmy, że drużyna pod wodzą Jacka Nawrockiego rozpoczyna dzisiaj serię trzech trudnych meczów z rzędu: właśnie z gospodyniami turnieju i czwartymi w tabeli Chinkami, jutro z trzecimi Amerykankami i pojutrze z pierwszymi w klasyfikacji Turczynkami.

13:42

Dzień dobry! Zapraszamy na relację na żywo z 10. meczu reprezentacji Polski w Lidze Narodów kobiet.