Surowa lekcja siatkówki. Polacy zdemolowali Bułgarię w Lidze Narodów

09.06.2021 20:50
Polska - Bułgaria NA ŻYWO

Reprezentacja Polski siatkarzy odniosła szóste zwycięstwo w siódmym meczu Ligi Narodów. W środę biało-czerwoni rozbili młodą drużynę Bułgarii 3:0 (25:19, 25:15, 25:12). Kolejny rywalem drużyny Vitala Heynena będzie Holandia.

• Polscy siatkarze w siódmym meczu Ligi Narodów 2021 pokonali Bułgarię 3:0
  • To szóste zwycięstwo biało-czerwonych w tej edycji imprezy
  • W czwartek podopieczni Vitala Heynena zmierzą się z Holandią

Reprezentacja Polski siatkarzy po sześciu kolejkach z bilansem 5-1 zajmowała pozycję lidera w tabeli Ligi Narodów 2021. Bułgarzy z kolei prezentowali odwrotną dyspozycję - wygrali tylko jedno spotkanie, z najsłabszą w stawce Australią, i ponieśli aż pięć porażek. Wpływ na to może mieć próba odmłodzenia składu. Jedynym naprawdę doświadczonym graczem jest Cwetan Sokołow, ale jego w środowych zawodach nie oglądaliśmy. Jego koledzy nie poradzili sobie z mistrzami świata, chociaż walczyli, zwłaszcza w pierwszym secie.

Trener Vita Heynen posłał w bój m.in. Wilfredo Leona i Bartosza Bednorza, a w kadrze meczowej zabrakło m.in. Michała Kubiaka. W całym spotkaniu nie dokonał żadnej roszady, bo i nie było takiej potrzeby.

LN siatkarzy 2021: Polska - Bułgaria [WYNIK]

Ten pojedynek nie miał większej historii. Do połowy premierowej partii utrzymywała się 2-punktowa przewaga biało-czerwonych, ale im bliżej końca seta, tym Polacy grali lepiej.

Bardzo dobre zawody rozegrał Bartosz Bednorz. Świetnie funkcjonowała zagrywka całej drużyny, znakomicie spisywali się środkowi Norbert Huber i Jakub Kochanowski, którzy popisywali się pojedynczymi blokami i co jakiś czas wbijali "gwoździe" w parkiet rywali. Efekt? Bułgarzy w żadnej z odsłon nie zdołali zdobyć 20 punktów.

W czwartek reprezentacja Polski zagra z Holandią.

Polska - Bułgaria 3:0 (25:19, 25:15, 25:12)