Liga Światowa 2017: Polscy siatkarze ograli mistrzów olimpijskich!

Andreas Nicolaides
02.06.2017 19:39
siatkarze

Polscy siatkarze po pięciosetowym boju wygrali na inaugurację Ligi Światowej 2017 z Brazylią 3:2 (25:20, 20:25, 19:25, 25:22, 15:8).

Zagłosuj

Czy Polacy wygrają Ligę Światową 2017?

Liczba głosów:

Meczem z mistrzami olimpijskimi biało-czerwoni rozpoczęli pierwszy turniej Ligi Światowej 2017 we Włoszech. W sobotę zagrają jeszcze z gospodarzami, a w niedzielę z Iranem.

W pierwszym secie starcia z Brazylią nasi zawodnicy długo musieli gonić wynik. Dopiero przy stanie 18:18 wyszli na prowadzenie. Od tego momentu zdobyli aż 7 punktów przy zaledwie 2 rywali. W drugiej partii "Canarinhos" także zbudowali szybko kilkupunktową przewagę. Tym razem nie oddali prowadzenia, podobnie jak w secie trzecim.

Czwarty set i identyczny scenariusz - Brazylijczycy prowadzą, na przerwę techniczną schodzą z wynikiem 16:14. Wówczas do gry biorą się biało-czerwoni i wygrywają seta do 22. Tie-break to popisowa gra Polaków i pewne zwycięstwo 15:8.

Kolejny mecz Ligi Światowej 2017 z udziałem naszych siatkarzy już w sobotę. Mecz Polska - Włochy o godz. 14.00.