Zamknij

Brazylijki za mocne dla Polek. Kolejna porażka biało-czerwonych w LN siatkarek

12.06.2021 23:12
Polskie siatkarki
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Polska - Brazylia WYNIK: Reprezentacja Polski siatkarek przegrała w sobotę z Brazylią 0:3 w meczu 10. kolejki Ligi Narodów. Już w niedzielę biało-czerwone zmierzą się z Tajlandią. Sprawdź WYNIK meczu Polska - Brazylia w LN siatkarek!

  1. Polki przegrały z Brazylijkami w Lidze Narodów siatkarek
  2. Polska - Brazylia: Przebieg meczu LN siatkarek
  3. Polska - Brazylia: Biało-czerwone walczyły dzielnie, ale nie zdołały wywalczyć seta z silniejszymi rywalkami
  4. Polska - Brazylia: Wynik meczu LN siatkarek

Polskie siatkarki przegrały w Rimini z Brazylią 0:3 (22:25, 20:25, 23:25) w meczu 10. kolejki Ligi Narodów. To siódma porażka drużyny Jacka Nawrockiego, która w niedzielę o godz. 19.30 zmierzy się z Tajlandią.

W piątek męska reprezentacja wyraźnie uległa Brazylii 0:3, dzień później biało-czerwone również nie miały zbyt wiele do powiedzenia w starciu z "Canarinhos", także przegrywając w trzech setach. Brazylijki to obok Amerykanek najsolidniej prezentująca się drużyna w Lidze Narodów, a w turnieju jedynej porażki doznały właśnie ze Stanami Zjednoczonymi.

Polki przegrały z Brazylijkami w Lidze Narodów siatkarek

Trener Jacek Nawrocki sięgnął po nową rozgrywającą Katarzynę Wenerską, która przed tygodniem dotarła do Rimini, zastępując kontuzjowaną Martę Krajewską. Od początku meczu znów pojawiła się niespełna 18-letnia Martyna Czyrniańska, szkoleniowiec w ataku postawił też na swoje liderki - Malwinę Smarzek-Godek i Magdalenę Stysiak.

Siatkarki z Ameryki Południowej rozpoczęły od mocnego uderzenia, po pierwszych akcjach prowadziły 4:0. Polki miały duże problemy ze skończeniem ataku, atakowały po autach bądź rywalki podbijały piłki w obronie i wyprowadzały skuteczne kontry. Biało-czerwonym na krótko udało się zmniejszyć starty i grać jak równy z równym. Brazylijki jednak trzymały wszystko pod kontrolą, mając wyraźną przewagę w niemal wszystkich elementach.

Polska - Brazylia: Przebieg meczu LN siatkarek

Podopieczne Nawrockiego jedynie zagrywką potrafiły trochę postraszyć utytułowanego przeciwnika, w szeregach którego występują mistrzynie olimpijskie z Londynu, m.in. Sheilla Castro, Fernanda Rodrigues, czy Tandara Caixeta. W końcówce Wenerska posłała asa, dwukrotnie uczyniła to też Stysiak i spokojnie oglądający spotkanie trener Ze Roberto poprosił o czas. Po trzech obronionych setbolach Stysiak przy kolejnym serwisie nadepnęła linię.

Drugą partię Polki też źle zaczęły i cały czas próbowały zniwelować dystans. Gdy już zdobywały dwa, trzy punkty z rzędu, to psuły proste piłki i same siebie wybijały z dobrego rytmu.

Polska - Brazylia: Biało-czerwone walczyły dzielnie, ale nie zdołały wywalczyć seta z silniejszymi rywalkami

W trzecim secie polski zespół w końcu nie przespał początku i nie pozwolił rywalkom na rozwinięcie skrzydeł. Biało-czerwone ograniczyły własne błędy, Stysiak i Smarzek-Godek grały solidnie w ataku i po raz pierwszy w tym spotkaniu biało-czerwone objęły dwupunktowe prowadzenie (11:9). Brazylijki sprawiały wrażenie bezradnych, nie grały już tak skutecznie blokiem. Po asie Smarzek-Godek było 17:14 dla Polek, które mogły mieć nadzieję na przedłużenie meczu.

Końcówka należała jednak do Brazylii. Przy stanie 23:23 Rosamaria Montibeller skutecznie zaatakowała, a Nawrocki wykorzystał jeszcze jedną przerwę, by ustawić najbliższą akcję. Wskazówki szkoleniowca okazały się nieprzydatne, bowiem Czyrniańska nie przyjęła zagrywki.

W niedzielę kolejnym rywalem biało-czerwonych będzie Tajlandia (początek meczu o godz. 19.30), która w sobotę odniosła pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach, pokonując Niemki 3:1.

Polska - Brazylia: Wynik meczu LN siatkarek

Polska - Brazylia 0:3 (22:25, 20:25, 23:25).

Polska: Katarzyna Wenerska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Klaudia Alagierska, Martyna Czyrniańska, Magdalena Stysiak, Malwina Smarzek-Godek, Maria Stenzel (libero) - Monika Jagła (libero), Zuzanna Górecka, Julia Nowicka, Oliwia Różański.

Brazylia: Macris, Fernanda Garay, Caroline Gatraz, Carol, Gabi, Tandara Caixeta, Camila Brait (libero) - Sheilla Castro, Roberta Silva, Ana Carolina, Ana Cristina Menzes, Rosamaria Montibeller, Adenizia.

RadioZET.pl/PAP