Polacy ograli Brazylię! Biało-czerwoni z brązowym medalem Ligi Narodów

14.07.2019 23:33
Polska - Brazylia w Lidze Narodów

Polscy siatkarze zajęli trzecie miejsce w turnieju finałowym Ligi Narodów w Chicago, pokonując Brazylijczyków 3:0 (25:17, 25:23, 25:21). W tym meczu na ławce trenerskiej biało-czerwonych zabrakło trenera Vitala Heynena.

W niedzielę zastąpił go Jakub Bednaruk. Belg opuścił USA po sobotnim półfinale i udał się już do Zakopanego, gdzie podstawowi zawodnicy reprezentacji Polski przygotowują się do sierpniowego turnieju kwalifikacyjnego i wrześniowych mistrzostw Europy.

W pierwszym secie Polacy natychmiast narzucili Brazylijczykom swój styl gry. Na środku świetnie spisywał się Karol Kłos, który dawał się we znaki rywalom także w polu serwisowym. Ostatecznie biało-czerwoni wygrali bardzo pewnie 25:17.

W drugiej partii Brazylijczycy nie chcieli odpuszczać i gra była wyrównana. Jednak przy stanie 23:23, to Polacy zachowali koncentrację i wygrywając dwie kolejne akcje byli o krok od historycznego medalu.

Biało-czerwonym wystarczył set do postawienia kropki nad i. Przy wyniku 20:20 znów dał o sobie będący w kapitalnej dyspozycji Kłos, który wykorzystał przechodzącą piłkę, a potem Kwolek popisał się asem serwisowym. Finalnie Polacy rozgromili Brazylię 3:0 i zdobyli brązowy medal Ligi Narodów.

Polska - Brazylia 3:0 (25:17, 25:23, 25:21).