Zamknij

Polska - Brazylia: Kiedy mecz Polaków? O której godzinie LN siatkarzy?

22.06.2022 15:33

Polska - Brazylia godzina, data. Kiedy i o której godzinie odbędzie się piąty mecz Polaków w Lidze Narodów siatkarzy 2022? Sprawdź datę i godzinę meczu Polska - Brazylia.

Reprezentacja Polski siatkarzy
fot. volleyballworld.com

Siatkarze reprezentacji Polski udanie zainaugurowali tegoroczną Ligę Narodów. W czterech meczach odnieśli trzy zwycięstwa: pokonali Argentynę, Bułgarię i Francję, a porażkę ponieśli tylko w starciu z Włochami. Niespodziewanie gorzej poradzili sobie "Canarinhos", którzy wygrali tylko dwa starcia - z Australią i Słowenią. W kolejnych spotkaniach ulegli USA i Chinom. Szczególnie zaskakująca była ta druga porażka - w starciu z Chińczykami Brazylijczycy nie wygrali nawet seta.

Mecz Polska - Brazylia będzie starciem dwóch najlepszych drużyn świata, przynajmniej jeśli chodzi o światowy ranking. W najnowszym zestawieniu - po raz pierwszy w historii - biało-czerwoni wyprzedzili środowych rywali.

Polska - Brazylia: Zapowiedź meczu LN siatkarzy

Starcie z Brazylią będzie dla naszych siatkarzy pierwszym podczas turnieju w Sofii. Później biało-czerwoni zagrają jeszcze z Kanadą (23 czerwca), Australią (25 czerwca) i Stanami Zjednoczonymi (26 czerwca).

Przypomnijmy, że w pierwszej fazie Ligi Narodów drużyny rywalizują we wspólnej tabeli, a celem jest zajęcie na koniec miejsca w czołowej ósemce, gwarantującego awans do turnieju finałowego.

Polska - Brazylia: Kiedy i o której godzinie mecz LN siatkarzy?

Mecz Polska - Brazylia w piątej kolejce Ligi Narodów siatkarzy odbędzie się w środę 22 czerwca o godzinie 16:00 w bułgarskiej Sofii. Śledź relację live i wynik online meczu Polska - Brazylia na żywo na sport.radiozet.pl.

loader

RadioZET.pl