Zamknij

Polska - Brazylia: Kiedy i o której mecz LN siatkarek? [GODZINA, DATA]

12.06.2021 20:10
Magdalena Stysiak
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Polska - Brazylia GODZINA, DATA: Kiedy mecz Polek w Lidze Narodów siatkarek? O której godzinie polskie siatkarki grają w 10. kolejce meczów LN? Sprawdź podstawowe informacje nt. meczu Polska - Brazylia w LN siatkarek 2021.

  1. Polska - Brazylia: Kiedy i o której mecz LN siatkarek? [GODZINA, DATA]
  2. Polska - Brazylia GODZINA, DATA: Kiedy i o której mecz LN siatkarek?

Reprezentacja Polski siatkarek zagra z Brazylią w ramach dziesiątej kolejki meczów Ligi Narodów 2021. Brazylijki będą faworytkami tego spotkania, ale kibice wierzą, że po dobrych, choć jednak przegranych projedynkach z Holandią i Japonią, biało-czerwone tym razem skutecznie postawią się "Canarinhos".

Podopieczne Jacka Nawrockiego, wskazywane przez wielu ekspertów przed rozpoczęciem LN jako jedne z faworytek do awansu do Final Four, zdecydowanie zawodzą. Polskie siatkarki tylko trzy razy pokonywały swoje rywalki, z czego tylko raz zdobyły trzy punkty, a aż sześciokrotnie musiały uznawać wyższość przeciwniczek. Na ten moment w tabeli plasują się na 11. miejscu z zaledwie dziesięcioma punktami na koncie.

Polska - Brazylia: Kiedy i o której mecz LN siatkarek? [GODZINA, DATA]

Brazylijki z kolei zajmują trzecią pozycję i do tej pory przegrały jedynie z USA (1:3) i Chinami (2:3). Zgromadziły 22 "oczka".

Co ciekawe, w ostatnich 10 latach Polska mierzyła się z Brazylią aż ośmiokrotnie. Sześć razy wygrywały "Canarinhos", zaś tylko dwa biało-czerwone.

Polska - Brazylia GODZINA, DATA: Kiedy i o której mecz LN siatkarek?

Mecz Polska - Brazylia w dziesiątej kolejce Ligi Narodów siatkarek odbędzie się w sobotę, 12 czerwca, o godzinie 21:00. Relacja live i wynik online meczu Polska - Brazylia na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl