Brazylia za mocna. Druga porażka Polaków w Lidze Narodów siatkarzy

11.06.2021 22:58
Polska - Brazylia

Siatkarze reprezentacji Polski przegrali z Brazylią 0:3 (17:25, 26:28, 19:25) w meczu 9. kolejki Ligi Narodów 2021. Dla biało-czerwonych to dopiero druga porażka w turnieju. Canarinhos, którzy mają na koncie tylko jedną przegraną, awansowali na pozycję lidera tabeli.

• Reprezentacja Polski siatkarzy w dziewiątej kolejce Ligi Narodów 2021 grała z Brazylią
  • Było to spotkanie dwóch najlepszych drużyn, które do tej pory miały na koncie tylko po jednej porażce
  • Brazylia ostatecznie pokonała Polskę 3:0 i przeskoczyła biało-czerwonych w tabeli

Mecz Polska - Brazylia był prawdziwym starciem gigantów. W XXI wieku tylko dwie siatkarskie drużyny narodowe sięgały po mistrzostwo świata - w latach 2002-2010 królowała Brazylia, a w 2014 roku palmę pierwszeństwa przejęła reprezentacja Polski. Biało-czerwoni powtórzyli ten sukces cztery lata później. W obu przypadkach w finale ogrywali "Canarinhos".

Liga Narodów 2021: Polska przegrała z Brazylią 0:3 (17:25, 26:28, 19:25)

Tym razem lepsi okazali się rywale. Początek meczu był bardzo wyrównany. O losach pierwszego seta przesądziła dopiero kapitalna seria Leala, który "zamęczył" biało-czerwonych zagrywką. Canarinhos wygrali 25:17. Najwięcej emocji było w partii drugiej, która rozstrzygnęła się dopiero na przewagi. Tym razem nie spisał się wprowadzony z ławki rezerwowych Wilfredo Leon, który najpierw nie skończył ataku, a potem popełnił błąd przełożenia ręki nad siatką. W efekcie dwa punkty powędrowały do Brazylijczyków i wygrali oni seta 28:26.

Trzeci set toczył się podobnie do partii drugiej aż do stanu 14:14. Wtedy rywale znacznie odskoczyli Polakom i wyszli na pięciopunktowe prowadzenie. Bezpieczną przewagę utrzymali do końca seta. Wygrali 25:19 i cały mecz 3:0.

Dzięki tej wygranej Brazylijczycy awansowali na pierwsze miejsce w tabeli Ligi Narodów siatkarzy 2021. Polska spadła na drugą pozycję i ma tyle samo punktów co trzecia Francja.