Turniej siatkarek w Kaliningradzie: Polki pewnie pokonały rywalki

Marek Garus
25.07.2019 19:38
Polskie siatkarki

Polskie siatkarki pokonały w Kalinigradzie reprezentantki Belgii 3:0 (26:24, 25:21, 25:20), czym zrekompensowały sobie środową porażkę z Niemcami. W kolejnym meczu o Puchar Gubernatora "biało-czerwone" zmierzą się z Rosjankami.

Polskie siatkarki na inaugurację turnieju przegrały po dramatycznym pojedynku z Niemkami 2:3. Mecz z Belgijkami nie przyniósł już tak wielkich emocji i jedynie w pierwszym secie w samej końcówce Polki roztrwoniły dość sporą przewagę, bowiem wygrywały 16:11 i 20:16. Rywalki przy stanie 24:23 obroniły pierwszego setbola, ale kolejne dwie akcje skutecznie zakończyły polskie siatkarki.

Polska - Belgia: Polskie siatkarki pewnie pokonały reprezentantki Belgii

W drugiej odsłonie Polki przy stanie 5:5 straciły pięć punktów z rzędu i długo musiały odrabiać straty. W końcówce Belgijki pogubiły się i podopieczne Nawrockiego dość łatwo wygrały tę partię.

W ostatnim secie biało-czerwone niemal od początku prowadziły różnicą 3-4 punktów, a na finiszu tę przewagę powiększyły.

W drugim meczu drugiego dnia imprezy Rosja zagra z Niemcami.

Dla uczestników turnieju Kaliningradzie to ostatni sprawdzian przed interkontynentalnymi turniejami kwalifikacyjnymi do igrzysk olimpijskich w Tokio. "Biało-czerwone" w dniach 2-4 sierpnia zagrają we Wrocławiu z Portoryko, Tajlandią i Serbią.

Polska - Belgia 3:0 (26:24, 25:21, 25:20).