Zamknij

Polska - Belgia: Kiedy następny mecz biało-czerwonych w ME siatkarek?

27.08.2019 15:30
Polska - Belgia
fot. PAP

Mecz Polska - Belgia w ME siatkarek 2019. Sprawdź, kiedy i o której godzinie odbędzie się czwarte spotkanie biało-czerwonych w mistrzostwach Europy, które odbywają się w czterech krajach: Polsce, Turcji, na Węgrzech i na Słowacji.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Przed ME mówiło się, że od meczu z Belgią zacznie się prawdziwe granie. Starcia ze zdecydowanie słabszymi ekipami: Słowenią, Portugalią i Ukrainą, miały być "rozbiegówką", po prostu trzeba było je zagrać i wygrać. Tak też się stało, chociaż w spotkaniu z drużyną ze Wschodu było trochę nerwów po przegranym pierwszym secie.

- To będzie trudny mecz, bo wiemy, że one są bardzo waleczne i w przegranym starciu z Włoszkami (0:3) nie pokazały swojej siatkówki. Ostatnimi czasy z nimi wygrywałyśmy, ale to nie będzie miało teraz znaczenia. To jest zupełnie inny turniej i stawka - oceniła atakująca reprezentacji Polski Malwina Smarzek-Godek.

W belgijskim zespole jest kilka dobrze znanych zawodniczek o swojsko brzmiących nazwiskach - Grobelna czy Sobolska, ale największą uwagę trzeba zwrócić na 19-letnią przyjmującą Britt Herbots, bo to na niej w pierwszych spotkaniach spoczywał ciężar zdobywania punktów. Ona jest czuła w przyjęciu i można ją zmusić do błędu, ale w ataku radzi sobie bardzo dobrze, a do tego dysponuje bardzo trudną zagrywką.

Polska - Belgia GODZINA: Kiedy mecz ME siatkarek 2019?

Mecz Polska - Belgia w ME siatkarek 2019 odbędzie się w środę 28 sierpnia o innej niż dotychczas porze. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17:30. O godz. 20 na parkiet wyjdą Słowenki i Ukrainki.

RadioZET.pl/PAP/KS