Liga Narodów siatkarzy: Polska pokonuje Argentyńczyków po wielkich trudach

21.06.2019 19:50

"Biało-czerwoni" pokonali Argentynę 3:2. Po wygranych w dwóch pierwszych setach, Polacy zaprzepaścili szansę na wygranie trzeciej oraz czwartej partii. Podopiecznym Vitala Heynena udało się zwyciężyć dopiero po tie-breaku.

Polscy siatkarze pokonali Argentyńczyków 3:2 w pierwszym meczu turnieju Ligi Narodów w Mediolanie. "Biało-czerwoni" mają na koncie sześć zwycięstw i cztery porażki.

Polska - Argentyna: Przebieg meczu Ligi Narodów siatkarzy

Pierwszy set meczu Polska - Argentyna zakończył się wygraną 25:21 dla "biało-czerwonych". Chociaż na prowadzenie udało nam się wyjść dopiero po zdobyciu 15. punktu, dość eksperymentalnie złożona drużyna Vitala Heynena prezentowała się naprawdę dobrze, w szczególności w przyjęciu i ataku.

Nie inaczej wyglądało to w drugiej partii gry, która mimo tego, że była bardziej wyrównana, również zakończyła się wygraną Polaków 25:23. Dobrze w ataku spisywał się Maciej Muzaj, który w sumie w tym meczu zdobył 13 punktów po atakach i dwa oczka po blokach dla podopiecznych Heynena.

W trzecim secie ponownie to Polska była lepszym zespołem, jednak tym razem to Argentyńczycy zwyciężyli w tej części 27:25. Polacy przetrwonili czteropunktową zaliczkę w końcowej fazie partii (było już 22:18) i, grając na przewagi, nie wytrzymali naporu Facundo Conte i Bruno Limy.

Czwarta partia to objawienie Aleksandra Śliwki, który, podobnie jak Muzaj, zdobył w tym spotkaniu sam aż 15 punktów dla "biało-czerwonych", jednak poza tym pozytywnym akcentem nic dobrego o naszej grze powiedzieć było nie można. Przegraliśmy w tym secie 20:25 i czekał nas tie-break.

Dogrywka okazała się jeszcze większym rollercoasterem niż cały mecz: najpierw dwie piłki meczowe mieli Argentyńczycy, później, gdy Polacy grali już z "Albicelestes" na przewagi, cztery matchballe miała reprezentacja Polski. Świetne serwy Bartosza Kwolka w końcówce oraz punkty na wagę złota zdobywane przez Śliwkę przesądziły o tym tie-breaku i to "biało-czerwoni" schodzili ostatecznie z boiska z podniesionymi głowami po wygranej tego seta 19:17.

Na piątek w Mediolanie zaplanowano jeszcze pojedynek gospodarzy z Serbami, z którymi Polacy z kolei zmierzą się w sobotę o godzinie 17:00. Dzień później o godzinie 20:00 zagrają z drużyną Italii.

Zapis relacji z meczu Polska - Argentyna w Lidze Narodów siatkarzy:

FT

Dziękujemy serdecznie za wspólnie przeżyte emocje tego spotkania i zapraszamy na kolejne nasze relacje.

19:17

I Argentyńczycy atakują w aut! Mendez będzie jeszcze sprawdzał czy Polacy dotknęli piłki przy bloku, ale nie. Wygrywamy to spotkanie 3:2!

18:17

Conte w fenomenalnym stylu kończy akcję dla Argentyny, ale za moment psuje zagrywkę. Piłka meczowa dla Polski.

17:16

Ponownie z lewej strony Śliwka! Kolejny matchball dla naszej drużyny.

16:16

Loser po prostej i znowu mamy remis.

16:15

Kiwał Śliwka, nieudanie, ale ratuje nas świetny, potrójny blok. Druga piłka meczowa dla Polski.

15:15

Kwolek tym razem psuje.

15:14

AS SERWISOWY KWOLKA! Meczowa dla Polski!

14:14

Dobra zagrywka Kwolka, przechodząca piłka i kto? I Śliwka! Zagramy w tym tie-breaku na przewagi!

13:14

Z lewej strony znowu Kwolek i tym razem trafia w boisko. Drugi matchball dla Argentyny.

12:14

Niestety, piłka meczowa dla Argentyny.

12:13

Dobre przyjęcie Kwolka, następnie Kaczmarek zagrywa po bloku w antenkę i mamy dwunasty punkt.

11:13

Kwolek atakuje z lewej strony w aut, ale będziemy to sprawdzać. Niestety, punkt dla Argentyny.

11:12

Atakował Kłos, ale zablokowany przez Ramosa. Tracimy drugi punkt z rzędu i znowu przegrywamy w tie-breaku. Przerwa dla Polski.

11:11

Ramos po krótkiej i mamy remis.

11:10

Poglajen zdobywa punkt dla Argentyny, jednak za chwilę traci go Loser. Argentyńczyk serwuje w aut.

10:9

Kwolek kiwa po bloku i WRESZCIE wychodzimy na prowadzenie.

9:9

Ładnie odparliśmy dwa ataki Argentyńczyków, ale wreszcie kiwnął nasz blok Lima. Heynen poprosił o challenge odnośnie dotknięcia przez Limę siatki. I była siatka! Mamy remis w tie-breaku!

8:9

Błąd przy wyprowadzeniu piłki przez "Albicelestes" i mamy już tylko jeden punkt straty do naszych rywali. Przerwa dla Mendeza.

7:9

Psujemy serw, ale za chwilę psują go także Argentyńczycy.

6:8

Po długiej wymianie ciosów Śliwka zdobywa kolejne oczko.

5:8

Dobre zgranie Kochanowskiego i kończy Śliwka.

4:8

Po dobrym bloku zaatakował Kwolek, ale jeszcze lepiej bronią Argentyńczycy.

4:7

Conte przebija piłkę przez potrójny blok Polaków i zdobywa kolejny punkt dla Argentyny. Przerwa dla Vitala Heynena.

4:6

Z lewej strony Śliwka zdobywa punkt dla Polski, lecz za chwilę Kłos serwuje w aut.

3:5

Kłos atakował przez środek, ale świetnie wyblokowali jego uderzenie Argentyńczycy.

3:4

W siatkę serwuje także Kwolek.

3:3

Dobra odpowiedź Argentyny, ale za chwilę Poglajen psuje serwis. Mamy remis w tie-breaku.

2:2

Świetny atak Kwolka z lewej strony. Gwóźdź w ziemię.

1:2

Kochanowski zdobywa punkt dla Polski, a za chwilę traci go po słabej zagrywce.

0:1

Rozpoczynamy tie-breaka. Loser zaczyna punktowanie dla Argentyny.

20:25

Bednorz atakuje w aut po ładnym odbiorze kolegi. Przegrywamy z Argentyną czwartego seta. Czeka nas tie-break!

20:24

Dobry blok Polaków na Poglajenie. Druga piłka setowa dla Argentyny.

19:24

Dobry atak Hubera, ale za chwilę psuje zagrywkę Kłos. Piłka setowa dla Argentyńczyków.

18:23

As serwisowy Kłosa.

17:23

Szybkie dwa punkty Argentyńczyków przerywa serw w siatkę.

16:21

Kaczmarek i Kłos zatrzymują blokiem Conte, mamy drugi punkt z rzędu.

15:21

Tracimy punkt, ale odbija go dla naszej reprezentacji szybko Karol Kłos.

14:20

Olek Śliwka zdobywa punkt dla Polski. Był jeszcze challenge Marcelo Mendeza, ale Polak nie dotknął siatki.

13:20

Zaatakował teraz Kaczmarek, zdaniem sędziego w aut, ale będziemy to sprawdzać. Nie było bloku Argentyńczyków, punkt dla naszych rywali.

13:19

Dobra kontra Argentyny. Tracimy kolejne oczko.

13:18

Mocny atak Limy, próbował przyjąć go Huber, ale nieskutecznie.

13:17

Śliwka zdobywa dla Polski trzynasty punkt w tym secie.

12:17

Żółta kartka dla Heynena za opóźnianie gry.

12:17

Zablokowany Kaczmarek. Punkt dla Argentyny.

12:16

Z prawej strony dobrze zaatakował Kaczmarek. Mamy kolejny punkt.

11:16

Poglajen kończy akcję dla Argentyńczyków. Druga przerwa techniczna w czwartym secie.

11:15

Dobry, potrójny blok Polaków. Nieudana kiwka Limy.

10:15

Z prawej strony Conte i Argentyńczycy kończą zagrywkę Kochanowskiego.

10:14

Świetny, podwójny blok Polaków. Trzeci punkt z kolei dla "biało-czerwonych". Marcelo Mendez poprosił o przerwę.

9:14

Dobry atak Kwolka z lewej strony i zdobywamy drugi punkt z rzędu.

8:14

Wreszcie kończy akcję przez środek Kochanowski.

7:14

Lima i Polacy tracą kolejne oczko.

7:13

Sześć punktów przewagi Argentyny. Przerwa dla reprezentacji Polski.

7:12

Zdobywa punkt dla Argentyny Poglajen, za chwilę dobrze blokuje Lima.

7:10

Kaczmarek i mamy siódmy punkt.

6:10

Z lewej strony zaatakował Conte i już cztery punkty przewagi dla reprezentacji Argentyny.

6:9

Ponownie atakują nas przez środek Argentyńczycy. Tracimy w ten sposób kolejny punkt.

6:8

Śliwka świetnie przyjął, a następnie fenomenalnie wykończył akcję. Bardzo dobry mecz Polaka.

5:8

W podobny sposób kończy akcję Conte i mamy pierwszą przerwę techniczną w tym secie.

5:7

Dobry, mocny atak Muzaja z prawej strony. Wreszcie.

4:7

Tracimy kolejny punkt, a Vital Heynen prosi o przerwę.

4:6

Psują zagrywkę Argentyńczycy, ale dobrze z lewej strony zaatakował dla naszych rywali Lima.

3:5

Kwolek trafia w blok.

3:4

Loser ponownie, przez środek i tracimy punkt.

3:3

Kochanowski psuje zagrywkę, jednak rehabilituje go dobrym atakiem Huber.

2:2

Ponownie Lima po naszym bloku, jednak za chwilę krótką odpowiada Argentyńczykom Kochanowski.

1:1

Dobry atak Limy po bloku Polaków.

1:0

Rozpoczynamy czwartego seta. Punkt dla Polski.

25:27

Przegrywamy tego seta, Kochanowski dotknął siatki. Polska 2:1 Argentyna.

25:26

Kolejna piłka setowa dla Argentyny po dobrym ataku.

25:25

Z lewej strony atakował Kaczmarek, zdaniem sędziego nie trafił w boisko, ale Heynen poprosił o challenge. Było po bloku Argentyńczyków. Punkt dla Polski.

24:25

Po raz kolejny krótko, przez środek Ramos. Setowa dla Argentyny.

24:24

Psuje Poglajen i będziemy grali na przewagi!

23:24

Świetnie po krótkiej Ramos i będzie pierwszy setball dla Argentyny.

23:23

Zaatakował teraz z lewej strony Kwolek, zdaniem sędziego również w aut, ale challenge mówi, że nie. Mamy punkt.

22:23

Muzaj mocno, ale nie trafia w boisko. Przegrywamy jednym punktem.

22:22

Czwarty punkt z rzędu dla Argentyńczyków. O przerwę poprosił Vital Heynen.

22:21

Dobry, potrójny blok Argentyńczyków po ataku Bednorza i mamy już tylko jeden punkt przewagi.

22:20

Bednorz przeciąga piłkę na drugą stronę i tracimy punkt.

22:19

Po raz kolejny punktuje Śliwka, ale ponownie po krótkiej punkt dla Argentyny zdobywa tym razem Ramos.

21:18

Świetny atak Losera po przesuniętej krótkiej. Szybki punkt dla Argentyny.

21:17

Poglajen po ataku nie trafia w boisko. Ostatnią przerwę w trzecim secie wykorzystuje selekcjoner reprezentacji Argentyny. Mamy już cztery punkty przewagi nad naszymi rywalami!

20:17

Argentyńczycy wpadają w siatkę! Trzeci punkt z rzędu dla Polaków.

19:17

Conte przekroczył teraz linię trzeciego metra i mamy drugie oczko z rzędu. Marcelo Mendez poprosił o przerwę.

18:17

Mocny atak Bednorza, ale zdaniem sędziego Polak nie trafia w boisko. Heynen poprosił o challenge i słusznie. Piłka EWIDENTNIE wylądowała w polu.

17:17

Huber serwuje w siatkę.

17:16

Ponownie Śliwka z lewej strony, z nie najlepszej pozycji, ale zdobywa punkt po uderzeniu w argentyński blok.

16:16

Dobry atak Śliwki z lewej strony boiska i mamy remis.

15:16

Przedarł się Conte przez nasz blok i mamy drugą przerwę techniczną w tym secie.

15:15

Zrehabilitował się Muzaj i zdobywamy punkt po blockoucie.

14:15

Psuje zagrywkę Muzaj.

14:14

Wpadają w siatkę Argentyńczycy i mamy remis.

13:14

Nie trafił w pole przy ataku Polak, ale na boisku leży Sebastian Sole. Argentyńczyk schodzi kontuzjowany z boiska.

13:13

Zdobywają szybko punkt Argentyńczycy i za chwilę dokładają kolejny po dobrym bloku na Huberze.

13:11

Świetny, pojedynczy blok Bednorza. Mamy już dwa punkty przewagi.

12:11

Szczęśliwie, ale zdobywamy punkt po odbiciu się piłki od głowy Komendy.

11:11

Teraz niestety Śliwka psuje serw.

11:10

Olek Śliwka z prawej strony i mamy kolejne oczko.

10:10

Atakował Bednorz, ale wprost w świetny blok Argentyńczyków.

10:9

Conte psuje serwis.

9:9

Równie dobrym atakiem z tej strony popisał się teraz Bruno Lima. Remis.

9:8

Świetny atak Hubera z lewej strony boiska i ponownie prowadzimy jednym punktem.

8:8

Ponownie Bednorz, jednak tym razem psuje zagrywkę Polak.

8:7

Z lewej strony Kwolek, a Bednorz serwuje nam asa. Prowadzimy do pierwszej przerwy technicznej w trzecim secie!

6:7

Z prawej strony boiska pięknie zaatakował Muzaj - po bloku Polak.

5:7

Psuje serw Muzaj.

5:6

Tracimy punkt, jednak szybko odratowuje go dla nas po świetnym ataku Huber.

4:5

Blockout po ataku Bednorza. Punkt dla Polski.

3:5

Conte mocno, z środka i dwa punkty przewagi Argentyńczyków.

3:4

Dobry atak Polaków i mieliśmy przez chwilę remis, jednak Śliwka serwuje w siatkę.

2:3

Dobry blok reprezentacji Polski i mamy drugi punkt.

1:3

Na nasze szczęście Loser serwuje w aut.

0:3

Ładna kiwka Poglajena i Argentyna prowadzi już 3:0.

0:2

Zaatakował teraz Śliwka, ale w aut.

0:1

Rozpoczynamy trzeciego seta od straty punktu.

25:23

Wyśmienita kiwka Kwolka i wygrywamy tego seta. Prowadzimy z Argentyną już 2:0.

24:23

Conte i pierwsza piłka setowa dla Argentyny.

24:22

Świetny potrójny blok Polaków i mamy piłkę setową!

23:22

Świetna kontra Polaków i mamy prowadzenie. Marcelo Mendez poprosił o przerwę.

22:22

Śliwka przepchnął teraz piłkę przez argentyński blok i mamy oczko na remis.

21:22

Crer po krótkiej, z środka i przegrywamy z naszymi rywalami jednym punktem.

21:21

Drugi serw Conte ląduje na siatce. Ponownie remis.

20:21

Kochanowski serwuje w aut, Conte zagrywa asa. Przerwa dla reprezentacji Polski.

20:19

Świetny blok polskiej reprezentacji, wychodzimy na prowadzenie.

19:19

Kochanowski, krótka, przez środek i mamy znowu remis.

18:19

Tym razem nie pomylił się Kochanowski, lecz pomylił się Muzaj - Polak ładnie zblokowany przez Argentyńczyków.

17:18

Dobry atak Kochanowskiego, niestety, Polak zahaczył siatkę. Punkt dla Argentyny.

17:17

Dobry atak Argentyny i ponownie mamy remis.

17:16

Świetny, potrójny blok reprezentacji Polski. Prowadzimy jednym punktem.

16:16

Tracimy kolejne oczko, jest już remis.

16:15

Lima atakuje teraz po polskim bloku. Punkt dla Argentyny.

16:14

Sole dotyka teraz jednak siatki i to Polacy prowadzą dwoma punktami w czasie drugiej przerwy technicznej w tym secie.

15:14

Sole po przesuniętej krótkiej, fenomenalne uderzenie Argentyńczyka.

15:13

Świetna kiwka Muzaja, bardzo dobry mecz reprezentanta Polski.

14:13

Nie udało nam się skończyć dwóch kontr - robią to Argentyńczycy.

14:12

Uderzył mocno Crer, ale świetny, potrójny blok reprezentacji Polski. Marcelo Mendez poprosił o przerwę.

13:12

Z kolei świetny serw Muzaja - as serwsowy!

12:12

Conte serwuje w siatkę.

11:12

Zremisowali szybko "Albicelestes" i zdobyli kolejny punkt po odbiciu piłki od naszego bloku. O przerwę poprosił Heynen.

11:10

Punkt dla Polski, piłka rzucona przez reprezentanta Argentyny.

10:10

Sędzia zasygnalizował dotknięcie siatki przez Polaka, ale Vital Heynen poprosił o challenge. Akcja będzie powtórzona.

10:10

Dobry blok Argentyńczyków po ataku Bednorza. Remis.

10:9

Ponownie, niezwykle sprytnie De Cecco.

10:8

Psuje serwis jednak także Argentyńczyk.

9:8

Dobry atak Kwolka, sprytnie przepchnął piłkę Polak, ale Komenda psuje następnie zagrywkę.

8:7

Lima atakuje i udało mu się wywalczyć blockout. Punkt dla naszych rywali.

8:6

Huber następnie w aut, ale Kwolek zdobywa punkt po blockoucie z prawej strony boiska. Pierwsza przerwa techniczna w drugim secie.

7:5

Huber zaatakował prosto z przechodzącej piłki i mamy już dwupunktową przewagę.

6:5

Świetny, potrójny blok reprezentacji Polski i mamy kolejne oczko.

5:5

Tym razem Maciek Muzaj psuje zagrywkę.

5:4

Muzaj serwuje po siatce i zdobywamy punkt, as serwisowy Polaka!

4:4

Dobry atak Muzaja i mamy ponownie remis.

3:4

De Cecco zaserwował teraz w siatkę, ale zrehabilitował się zdobywając punkt na 4:3.

2:3

Dobrze, zaskakująco teraz z drugiej piłki De Cecco. Punkt dla Argentyny.

2:2

Nasi rywale serwują w siatkę, a Muzaj zdobywa punkt na remis w tym secie.

0:2

Zablokowany także atak Kochanowskiego.

0:1

Rozpoczynamy drugiego seta od straty punkty, dobry blok Argentyńczyków.

25:21

Teraz kończymy seta! Dobry atak Polaków. Wygrywamy z Argentyną 1:0.

24:21

Zaatakował Kwolek, ponownie sędzia przyznał punkt Argentyńczykom, ale Heynen poprosił o challenge. Kwolek nie uderzył w blok, piłka wyszła poza boisko - punkt dla Argentyny.

24:20

Łomacz serwuje w siatkę.

24:19

Psuje zagrywkę także Mendez. Mamy piłkę setową!

23:19

Kochanowski serwuje tym razem w aut.

23:18

Świetna kiwka Hubera przez środek, jesteśmy coraz bliżej wygranej pierwszego seta!

22:18

Świetny serw Kochanowskiego - as! Mamy już cztery punkty przewagi nad "Albicelestes".

21:18

Zaatakował w aut Palacios, sędzia przyznał punkt Argentyńczykom, ale Vital Heynen poprosił o challenge. Nie było bloku, punkt dla Polski! Przerwa dla reprezentacji Argentyny.

20:18

Dobry atak Kochanowskiego i nie zdążył za piłką Danani.