MŚ w siatkówce: Kubiak znów opuścił trening. Czy zagra z Argentyną?

Andreas Nicolaides
21.09.2018 12:29
Michał Kubiak
fot. PAP/EPA

Zmagający się ostatnio z przeziębieniem Michał Kubiak nie brał udziału w treningu polskich siatkarzy przed meczem z Argentyńczykami, którym rozpoczną udział w drugiej rundzie mistrzostw świata. W wieczornym spotkaniu jednak kapitan biało-czerwonych ma szansę wystąpić. Mecz Polska - Argentyna na żywo na sport.radiozet.pl. Początek o godz. 19.40

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Michał Kubiak nie uczestniczy w zajęciach, ale czuje się znacznie lepiej - napisano na twitterowym koncie PZPS odnośnie nieobecności 30-letniego zawodnika w piątkowych zajęciach.

Zabrakło go także dzień wcześniej podczas wieczornego treningu w Pałacu Kultury i Sportu w Warnie. Wówczas rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Siatkowej Janusz Uznański powiedział PAP, że gorączka, którą miał przyjmujący została zbita, ale lekarz zalecił mu pozostanie w hotelu. Zaznaczył jednak, że na pojedynek z Argentyńczykami kapitan biało-czerwonych ma być gotowy.

Kubiak to największy jak na razie pechowiec spośród podopiecznych Vitala Heynena. Tuż przed rozpoczęciem czempionatu globu nabawił się kłopotów żołądkowych, z których skutkami zmagał się przez kilka kolejnych dni. Potem doszło do tego przeziębienie, a następnie kilka innych dolegliwości.

"Ktoś chyba wbija igły w moją laleczkę voodoo. W plecy i we wszystko - kolana, "achillesy". Ledwo wstaję z łóżka, ale takie jest życie" - skwitował w środowej rozmowie z dziennikarzami Kubiak.

Biało-czerwoni, którzy do drugiej rundy mistrzostw zabrali z pierwszego etapu komplet punktów, w grupie H zmierzą się - kolejno - z Argentyną, Francją i Serbią. Rywalizacja w tej rundzie będzie toczyć się do niedzieli.

Mecz Polska - Argentyna na żywo na sport.radiozet.pl. Początek o godz. 19.40.

RadioZET.pl/PAP/AN