Polscy juniorzy z brązowym medalem ME. Wielki sukces biało-czerwonych

13.09.2020 19:58
polscy juniorzy z brązowym medalem ME

Reprezentacja Polski siatkarzy U-18 zdobyła brązowy medal na mistrzostwach Europy. W meczu o trzecie miejsce, zespół Michała Bąkiewicza pokonał Bułgarię 3:1

Reprezentacja Polski U-18 błyskawicznie przeszła fazę grupową, pokonując Czechów i Niemców 3:0. Na zakończenie wygrali z Białorusią 3:1. W półfinale biało-czerwoni po emocjonującym starciu z Włochami, ulegli rywalom po tie-breaku. W meczu o brąz Polacy mierzyli się z Czechami, którzy przegrali z Czechami 0:3.

Cały mecz był niezwyle wyrównany. Jedynie w pierwszym secie, polscy siatkarze w końcówce odskoczyli rywalom na cztery punkty. Od drugiej partii żadna z drużyn nie zamierzała odpuścić, o czym świadczy wynik drugiego seta, w którym Polacy wygrali 29:27.

Bułgarzy nie zamierzali odpuszczać. Nasi przeciwnicy okazali się lepsi w trzeciej partii i wrócili do gry. Na szczęście biało-czerwoni nie dopuścili do tie-breaka. Po kolejnym niezwykle zaciętym boju, górą byli Polacy, którzy wygrali 25:23 i sięgnęli po brązowy medal mistrzostw Europy.

Bułgaria U-18 - Polska U-18 1:3 (21:25,27:29,25:23,23:25)