Polscy siatkarze w półfinale MŚ U-21. Niesamowity powrót biało-czerwonych

29.09.2021 08:19
polscy siatkarze na MŚ U-21

Polscy siatkarze w znakomitym stylu zapewnili sobie awans do półfinału MŚ U-21. Biało-czerwoni przegrywali z Bułgarią 0:2, ale odwrócili losy spotkania i doprowadzając do tie-breaka, zwyciężyli 3:2.

W pierwszym secie dominowali Bułgarzy, którzy szybko wyszli na prowadzenie 13:8 i 16:11. Zespół Daniela Plińskiego miał problemy z grą blokiem. Finalnie Polacy musieli uznać wyższość rywali, ulegając im 21:25.

W drugiej odsłonie biało-czerwoni postawili się przeciwnikom. W końcowej fazie partii był remis 22:22. Jednak dwa błędy z rzędu popełnili polscy siatkarze, co okazało się decydujące, a Bułgarzy wyszli na prowadzenie 2:0.

Drużyna Plińskiego błyskawicznie wysłała sygnał, że jeszcze powalczy w tym meczu, wychodząc na prowadzenie w trzeciej części gry 7:1. Chociaż Bułgarzy próbowali odrobić straty, ostatecznie biało-czerwoni wygrali 25:22. W czwartym secie było podobnie, a Polacy prowadzili 18:11. Bułgarzy po raz kolejny zaczęli zbliżać się do Polaków 21:23. Jednak sędzia ukarał jednego z ich zawodników czerwoną kartką, co sprawiło, że piłkę setową mieli biało-czerwoni, którzy wygrali do 22.

MŚ U-21: Kapitalny powrót polskich siatkarzy, biało-czerwoni w półfinale

W tie-break lepiej weszli Bułgarzy, którzy prowadzili 8:6. Polacy doprowadzili do wyrównania 10:10, a w kolejnych akcjach wyszli na prowadzenie 12:11. Na koniec ważny atak skończył Dawid Dulski, a Jakub Strulak zanotował asa serwisowego. Spotkanie zakończyło się triumfem Polaków po autowym ataku rywali.

Wcześniej Polacy pokonali Brazylię 3:1, a wygraną z Bułgarią zapewnili sobie awans do półfinału MŚ U-21. Wcześniej biało-czerwoni dokończą zmagania grupowe, a ich ostatnim przeciwnikiem będzie Rosja.

Polska – Bułgaria 3:2 (21:25, 23:25, 25:22, 25:22, 15:12).