Rosjanie za mocni dla Polaków. Pierwsza porażka w MŚ U-21

29.09.2021 13:58
polscy siatkarze na MŚ U-21

Polscy siatkarze przegrali z Rosją 1:3 (23:25, 25:17, 18:25, 20:25) w ostatnim meczu 2. rundy MŚ do lat 21. Biało-czerwoni już wcześniej zagwarantowali sobie awans do półfinału.

W pierwszym secie Rosjanie wyszli na prowadzenie 6:2. Na szczęście Polacy szybko się przebudzili i doprowadzili do remisu 7:7 i zdobyli kolejny punkt, wychodząc na prowadzenie. Mimo że drużyna Sbornej potrafiła odskoczyć na dwa punkty, biało-czerwoni natychmiast remisowali. Kiedy na prowadzenie wyszedł zespół Daniela Plińskiego 20:18, rywale szybko odpowiedzieli, ostatecznie wygrywając 25:23.

Początek drugiej części gry był bardzo podobny do pierwszej, gdzie Rosjanie znów prowadzili 4:2. Po remisie 8:8, to biało-czerwoni zaczęli być skuteczniejsi w ofensywie i wyszli na kilkupunktowe prowadzenie 14:8. Od tej pory Polacy w pełni kontrolowali przebieg spotkania i triumfowali do 17.

W trzeciej odsłonie polscy siatkarze byli minimalnie lepsi od Rosjan 5:3, utrzymując przewagę. W pewnym momencie prowadzili 14:11. Gdy wydawało się, że mogą wyjść na prowadzenie w całym meczu, Rosja doprowadziła do remisu 15:15 i finalnie wygrała 25:18.

MŚ U-21 siatkarzy: Porażka Polaków z Rosją, Włosi rywalem biało-czerwonych

W czwartym secie drużyna Sbornej szybko zbudowała przewagę 8:2. Kiedy wydawało się, że to starcie zakończy się o wiele szybciej, biało-czerwoni zaczęli gonić przeciwników. W środkowej części było 17:16 dla Rosji, ale po chwili znów odskoczyli, tym razem na trzy punkty. Ostatecznie Rosjanie wygrali 25:20 i w całym meczu 3:1.

To pierwsza porażka Polaków na MŚ U-21 siatkarzy. Mimo to zespół Daniela Plińskiego już w poprzednim meczu z Bułgarią zagwarantował sobie awans do półfinału. Biało-czerwoni o wielki finał powalczą z Włochami. To spotkanie zaplanowano w sobotę, 2 października.

Polska - Rosja 1:3 (23:25, 25:17, 18:25, 20:25).