Popis Polaków w meczu z Holandią, koncertowa gra biało-czerwonych

10.06.2021 22:22
Polska - Holandia NA ŻYWO

Reprezentacja Polski siatkarzy pokonała Holandię 3:0 (25:14, 25:17, 25:16) w czwartkowym meczu Ligi Narodów. W piątek biało-czerwoni zagrają z Brazylią.

Polscy siatkarze od początku do końca kontrolowali przebieg gry, a cały mecz toczył się w stylu narzuconym przez biało-czerwonych. W pierwszym secie mistrzowie świata szybko wyszli na prowadzenie 6:2, a asy serwisowe odnotowali Mateusz Bieniek i Maciej Muzaj. Po chwili zrobiło się 9:3. Po skutecznej grze w kontrze i w bloku Polacy podwyższali prowadzenie i na drugiej przerwie technicznej schodzili, prowadząc 16:9. Ostatecznie zespół Vitala Heynena wygrał do 14.

W drugiej partii dalej na środku błyszczał Bieniek, a Muzaj słabszy atak, rekompensował w polu serwisowym. Polacy uciekali Holendrom, wygrywając 12:6 i 18:10. Ta odsłona zakończyła się asem serwisowym Macieja Muzaja 25:17.

Polscy siatkarze zdetronizowali Holendrów

Trzecia i zarazem ostatnia część meczu dalej przebiegała pod dyktando biało-czerwonych. Po dobrych zagrywkach Tomasza Fornala Polacy wyszli na prowadzenie 9:4. Na drugiej przerwie technicznej, prowadzenie wzrosło 16:6. Pod koniec partii rywale zdobyli trzy punkty, ale ostatnie słowo należało do Polaków, którzy wygrali 25:16 i w całym meczu 3:0.

Polska – Holandia 3:0 (25:14, 25:17, 25:16)