Polscy siatkarze U-17 z brązowym medalem mistrzostw Europy

18.07.2021 19:41
polscy siatkarze U-17

Polscy siatkarze zdobyli brązowy medal mistrzostw Europy do lat 17. W decydującym meczu biało-czerwoni pokonali Włochów 3:1 (23:25, 25:16, 29:27, 25:16).

Polscy siatkarze U-17 kapitalnie rozpoczęli mecz, wychodząc na prowadzenie 17:11. Mimo to Włosi szybko wzięli się za odrabianie strat, doprowadzając do remisu 18:18. Niestety, ale w końcowej fazie seta góa byli gracze z Italii, którzypo dobrym ataku Lorenzo Magliano i Tomaso Barotto wygrali 25:23.

Biało-czerwoni nie zrazili się porażką i kontynuowali swoją grę. W drugiej partii odskoczyli rywalom na kilka punktów i szybko doprowadzili do wyrównania stanu meczu, triumfując 25:16.

Polscy siatkarze z brązowym medalem na mistrzostwach Europy U-17

W trzeciej odsłonie siatkarze dostarczyli widzom sporą dawkę emocji. Przy prowadzeniu Polaków 23:21, Włosi nieoczekiwanie zdobyli trzy punkty z rzędu i wyszli na prowadzenie 24:23. Podopieczni Konrada Copa doprowadzili do gry na przewagi, gdzie po zaciętej walce byli górą, zwyciężając 29:27.

Biało-czerwoni świetnie weszli w czwarty set, prowadząc 6:1. Kolejne akcje tylko napędzały polskich siatkarzy, którzy odjeżdżali bezradnym Włochom. Ostatecznie rywale zepsuli zagrywkę i Polacy wygrali 25:16 i w całym spotkaniu 3:1, zdobywając brązowy medal mistrzostw Europy.

Polska – Włochy 3:1 (23:25, 25:16, 29:27, 25:16)