Zamknij

Polsat ukarany przez KRRiT. Poszło o mecz siatkówki

Maciej Walasek
07.09.2022 17:51
polskie siatkarki
fot. Tomasz Kudala/REPORTER/East News

Telewizja Polsat została ukarana przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji za niepokazanie meczu ME siatkarek Polska - Niemcy na niekodowanym kanale. Stacja otrzymała karę grzywny w wysokości 30 tys. zł.

Kara dla Telewizji Polsat dotyczy meczu ME siatkarek z zeszłego roku, kiedy Polki grały z Niemkami. Wówczas 19 sierpnia transmisja z tego spotkania została przeprowadzona na antenie Polsatu Sport. Jednak zgodnie z przepisami KRRiT z grudnia 2014 roku, które mówią, że "ważne wydarzenia" powinny być pokazywane na ogólnodostępnych kanałach.

Wśród zapisu znajdują się także "mecze z udziałem reprezentacji Polski w mistrzostwach świata i Europy w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn, w tym meczach eliminacyjnych". Mecz Polska - Niemcy był pierwszym starciem biało-czerwonych w grupie B na ME siatkarek.

Polsat ukarany przez KRRiT za mecz Polska - Niemcy

Zamiast pokazania pojedynku choćby na Super Polsacie, TV4, czy TV6 kibice mogli oglądać mecz jedynie na jednym kanale. Dopiero po protestach Polsat zaczął pokazywać spotkania siatkarek na Super Polsacie.

W październiku wszczęto postępowanie w tej sprawie. Ostatecznie KRRiT zdecydował się o nałożeniu kary w wysokości 30 tys. zł. Polsat mógł się odwołać od kary, ale w rozmowie z Wirtualnymi Mediami Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy przyznał, że zgodnie z jego wiedzą nie doszło do odwołania przez stację.

RadioZET.pl