Porażka Polek w Lidze Narodów. Serbki rozbiły biało-czerwone

26.05.2021 18:03
Polska - Serbia NA ŻYWO

Polskie siatkarki przegrały w drugim meczu Ligi Narodów z Serbią 1:3. W czwartkowym spotkaniu rywalkami biało-czerwonych będzie reprezentacja Turcji.

Polki bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie. Serbki popełniały sporo błędów, co wykorzystywały biało-czerwone. W końcu podopieczne Jacka Nawrockiego wyszły na trzypunktową przewagę i zachowały koncentrację w końcówce seta, wygrywając 25:20.

W drugiej partii Serbki szybko objęły prowadzenie. Grę rywalek Polek napędzała Katarina Lazović, która brylowała skutecznością w ataku. Przeciwniczki szybko doprowadziły do wyrównania, triumfując 25:17.

Liga Narodów: Bolesna porażka Polek z Serbią

W trzeciej części zespół z Bałkanów kontynuował świetną grę w ataku. Polki popełniały wiele błędów, miały problemy z przyjęciem i ze skończeniem pierwszego ataku. Ostatecznie Serbki wygrały do 16.

Mistrzynie świata i Europy będąc na fali, dokończyły dzieła w czwartym secie. Błędy Polek powielały się, co tylko jeszcze bardziej budowało ekipę Serbek. Po wyjściu na prowadzenie 5:0, rywalki kontrolowały przebieg spotkania, zwyciężając 25:21 i w całym meczu 3:1.

Serbia - Polska 3:1 (20:25, 25:17, 25:16, 25:21)