Polki wygrywają z Kanadą, biało-czerwone odwróciły losy meczu

06.06.2021 20:41
Polska - Kanada NA ŻYWO

Reprezentacja Polskich siatkarek pokonała Kanadę 3:2 w niedzielnym meczu Ligi Narodów. Biało-czerwone w kolejnym spotkaniu podejmą Holenderki.

Mecz lepiej zaczęły Kanadyjki, które już na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:5. Na szczęście dzięki dobrej zagrywce i szczelnym blokom, biało-czerwone odrobiły straty i doprowadziły do remisu 12:12. Jednak w końcowej fazie seta nasze rywalki wykazały się świetnymi obronami i skutecznymi kontratakami, odskakując na trzy punkty. Finalnie wygrały seta do 22.

W drugiej partii Kanada zaczęła dyktować swoje warunki gry na boisku. Szybko wyszły na dwa punkty przewagi, prowadząc 8:6. Na drugiej przerwie technicznej schodziły, wygrywając 16:10. Przy stanie 13:20 Polki zabrały się za odrabianie strat. Zespół Jacka Nawrockiego zdołał złapać kontakt z rywalkami 21:22, ale na koniec to Kanadyjki były góra, triumfując 25:21.

W trzeciej części gry Polki przegrywały 0:3, ale szybko zdobyły pięć punktów z rzędu. Później obie ekipy nie odpuszczały i grały punkt za punkt. Dzięki dobrym zagrywkom Zuzanny Góreckiej i Magdaleny Stysiak, polskie siatkarki prowadziły 23:20 i pozostały w grze, zwyciężając do 21.

Liga Narodów: Heroiczny bój i wygrana Polek z Kanadą

W czwartym secie gra Polek zaczęła jeszcze bardziej się nakręcać. Po remisie 7:7, w środkowym fragmencie biało-czerwone odskoczyły Kanadzie, prowadząc 16:11 po dobrej grze w ataku i w serwisie. Polki utrzymały wynik do końca i wygrywając 25:17, doprowadziły do tie-breaku.

W piątej partii biało-czerwone kontynuowały skuteczną grę w ataku, a Kanadyjki popełniały coraz więcej błędów. Po dobrym fragmencie gry Góreckiej na zagrywce ekipa Nawrockiego prowadziła 10:5 i ostatecznie pokonały rywalki 15:7, triumfując w całym meczu 3:2.

Polska – Kanada 3:2 (22:25, 21:25, 25:21, 25:17, 15:7)