Polscy siatkarze zdemolowali Iran. Biało-czerwoni w półfinale Ligi Narodów

22.06.2021 16:44
Polska - Iran NA ŻYWO

Reprezentacja Polski siatkarzy wygrała z Iranem 3:0 (25:20, 25:20 25:16) we wtorkowym spotkaniu Ligi Narodów. Tym samym biało-czerwoni są już pewni awansu do półfinału w tych rozgrywkach.

Polscy siatkarze znakomicie weszli w spotkanie, gdzie już na początku starcia wyszli na prowadzenie 5:0. Wszystko za sprawą eksperymentalnego składu Iranu, gdzie z początku młodzi zawodnicy popełniali szereg błędów. Przed drugą przerwą techniczną mistrzowie świata prowadzili już 15:6. W samej końcówce Władimir Alekno zarządził zmiany, gdzie na parkiecie pojawił się Ghafour i Maruf. Rywale zaczęli grać lepiej, a Polacy wyraźnie się pogubili. Chociaż Persowie odrobili straty do dwóch punktów 20:22, ostatecznie polscy siatkarze dopięli swego i wygrali 25:20.

W drugiej odsłonie widzowie oglądali wyrównaną walkę obu drużyn. Jednak w środkowej części partii biało-czerwoni zdobyli cztery punkty przewagi, prowadząc 12:8. Mimo to szybko stracili prowadzenie. Przy wyniku 20:20 końcowa faza znów należała do Polaków, którzy dzięki skutecznym atakom Łukasza Kaczmarka wygrała do 20.

Polscy siatkarze pokonali Iran. Biało-czerwoni w półfinale Ligi Narodów

W trzecim secie Polacy znów zaczęli od wyjścia na wysokie prowadzenie, wygrywając 6:0. W kolejnych minutach zespół Vitala Heynena utrzymywał przewagę i nie pozwalał rywalom na rozkręcenie się na parkiecie. Mecz zakończył Bartosz Bednorz, posyłając asa serwisowego, a całe spotkanie skończyło się wynikiem 25:16.

Polska – Iran 3:0 (25:20, 25:20, 25:16)