Zamknij

Dominacja Polaków z Rosjanami. Biało-czerwoni w półfinale ME

14.09.2021 22:02

Reprezentacja Polski siatkarzy wygrała z Rosją 3:0 (25:14, 26:24, 25:19) i awansowała do półfinału mistrzostw Europy. Swojego rywala biało-czerwoni poznają w środę.

Polska - Rosja
fot. PAP/EPA

Polscy siatkarze przebojowo weszli w mecz. Biało-czerwoni natychmiast uciekli rywalom na kilka punktów, narzucając im swój styl gry. Mistrzowie świata kapitalnie spisywali się na zagrywce i świetnie grali blokiem. W ataku szaleli Bartosz Kurek i Wilfredo Leon, którzy imponowali skutecznością. Finalnie zespół Vitala Heynena zmiótł Sbornę 25:14.

Od początku drugiej partii Rosjanie przebudzili się na parkiecie, prowadząc wyrównaną grę z Polakami. Po udanym ataku Kurka reprezentacja Polski wyszła na dwupunktowe prowadzenie 12:10. W najlepszym momencie biało-czerwoni mieli cztery "oczka" przewagi, ale przeciwnicy dość szybko odrobili straty i o losach tej części zdecydowała gra na przewagi. Po autowym ataku Kliuki Polacy triumfowali 26:24, znacznie przybliżając się do wygranej.

Efektowne zwycięstwo Polaków z Rosją. Biało-czerwoni w półfinale ME siatkarzy

Trzeci set przypominał pierwszy, gdzie Polacy od początku zbudowali sobie kilka punktów przewagi i prowadzili 10:5. W kolejnych akcjach Rosjanie zdołali odrobić część strat, a ekipa Heynena prowadziła już tylko 16:14. Jednak w decydującej części partii mistrzowie świata zachowali koncentrację i z pełną swobodą wypracowali kolejną serię punktów, zwyciężając 25:19 i w całym meczu 3:0.

Polscy siatkarze awansowali do półfinału ME. Rywalem biało-czerwonych będzie zwycięzca meczu Czechy - Słowenia.

Polska - Rosja (25:14, 26:24, 25:19)

RadioZET.pl