Spektakularny triumf Polaków z Rosją, biało-czerwoni zmiażdżyli rywali

05.06.2021 18:32
Polska - Rosja NA ŻYWO: Relacja i wynik LIVE ONLINE meczu Ligi Narodów

Reprezentacja Polski siatkarzy pokonała Rosję 3:1 w sobotnim meczu Ligi Narodów. Tym samym biało-czerwoni objęli prowadzenie w tabeli rozgrywek.

W mecz lepiej weszli Rosjanie, którzy na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:5. Biało-czerwoni zaczęli odrabiać straty, aż wreszcie doprowadzili do remisu 11:11. W decydującej części seta po dobrej grze Wilfredo Leona i Mateusza Bieńka, zespół Vitala Heynena prowadzili 19:16. Jednak na zagrywce rozpędził się Maksim Michaiłow, a w ataku błyszczał Wołkow, dzięki którym Sborna odwróciła losy seta i wygrała 25:21.

W drugiej partii Polacy od razu ruszyli do ofensywy, wychodząc na prowadzenie 4:0. Mimo że Rosjanie zaczęli punktować, mistrzowie świata trzymali bezpieczną przewagę. Pod koniec tej części w polu serwisowym popis dał Leon, który posłał dwa asy serwisowe przy prędkości 134 i 133 km/h. Reprezentant Polski dał nam wyrównanie atakiem z szóstej strefy na 25:19.

Liga Narodów: Polscy siatkarze zdetronizowali Rosjan

Trzeci set zaczął się zacięcie, a żadna z drużyn nie mogła odskoczyć na co najmniej dwa punkty. Po dobrej grze w ataku, obronie i bloku, Polacy prowadzili 19:11 i w pełni kontrolowali przebieg gry na boisku. Seta zakończył Michał Kubiak na 25:19.

Czwarty set to koncertowa gra biało-czerwonych. Polacy prowadzili 4:0, gdzie czwarty punkt zdobyli po 33-sekundowej wymianie. Potem ponownie na zagrywce błyszczał Wilfredo Leon, a mistrzowie świata prowadzili 8:2. Ekipa Sbornej z sekundy na sekundę tracili wiarę w nawiązanie walki, co udowadniali, popełniając coraz to gorsze błędy. W pewnym momencie Polacy prowadzili 20:10, kończąc tę partię i cały mecz 25:14.

Polska – Rosja 3:1 (21:25, 25:19, 25:19, 25:14)