Zamknij

PlusLiga: Dwa hitowe transfery Asseco Resovii Rzeszów

Maciej Walasek
17.05.2019 20:20
Zbigniew Bartman, Krzysztof Ignaczak, Nicolas Marechal
fot. Twitter

Zbigniew Bartman i Nicolas Marechal od nowego sezonu będą zawodnikami Asseco Resovii Rzeszów. Obu siatkarzy zaprezentowano w piątek podczas konferencji prasowej w Rzeszowie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Asseco Resovia Rzeszów w ubiegłym tygodniu poinformowała, że ich trenerem będzie Piotr Gruszka, a nowym rozgrywającym Marcin Komenda.

PlusLiga: Zbigniew Bartman wraca do Polski

32-letni Bartman do Rzeszowa wraca po sześciu latach. Grał m.in. w zespołach AZS Częstochowa, AZS Politechnika Warszawa, Jastrzębski Węgiel. Występował także w ligach włoskiej, tureckiej, rosyjskiej i argentyńskiej. Z Asseco Resovią podpisał dwuletni kontrakt.

Zobacz także

Z kolei Marechal z rzeszowskim zespołem zawarł roczny kontrakt z możliwością jego przedłużenia. Jest wielokrotnym reprezentantem Francji. Występował w ligach francuskiej, włoskiej, tureckiej i rosyjskiej. W polskiej lidze reprezentował barwy Jastrzębskiego Węgla i Skry Bełchatów.

Tegoroczny sezon Asseco Resovia zakończyła na siódmym miejscu, najgorszym od kilkunastu lat. W jego trakcie, po serii przegranych spotkań, w klubie nastąpiła zmiana trenera. Andrzeja Kowala zastąpił Gheorghe Cretu. Rumuński szkoleniowiec prowadził zespół do końca sezonu.

Po zakończeniu sezonu z Resovii odeszli m.in. Jakub Jarosz, Mateusz Mika, Łukasz Kozub, David Smith, Dawid Dryja i Mateusz Masłowski.

RadioZET.pl/PAP/MW