PlusLiga: Beniaminek bez szans, gładka wygrana Zaksy

11.09.2020 18:00
Zaksa Kędzierzyn-Koźle

W meczu dwóch drużyn z województwa opolskiego ekstraklasowi siatkarze Stali Nysa przegrali we własnej hali z Grupą Azoty Zaksą Kędzierzyn-Koźle 0:3. Beniaminkowi udało się nawiązać wyrównaną walkę z przyjezdną ekipą tylko w pierwszym secie.

Ten zaczął się od prowadzenie Zaksy, 3:0. Wbrew jednak pozorom inauguracyjna odsłona nie była dla kędzierzynian spacerkiem. Siatkarze z Nysy odrobili straty: po skutecznym bloku Marcina Komendy było 7:7. Potem jeszcze osiem razy notowano wynik remisowy (ale ani razu nie prowadziła Stal). Jednak zespół z Kędzierzyna-Koźla potrafił wynik 15:15 "zamienić" na 19:15. Straty czterech punktów ich rywale nie potrafili już odrobić. Przy wyniku 19:24 zagrywkę zepsuł Bartłomiej Lemański.

Kolejny set nie był już emocjonujący. Zaksa - która zdecydowanie poprawiła zagrywkę - prowadziła 9:4, 15:7, 20:10, 24:13. Ostatni punkt w tej części spotkania zdobył Kamil Semeniuk, obijając podwójny blok rywala. Stal nie potrafiła wygrać kolejnej odsłony i przegrała 0:3.

PlusLiga: Zaksa wygrała na inaugurację sezonu

- Ciężko powiedzieć co się działo z nami od drugiego seta. Po pierwszym wydało się, że w tym meczu będziemy mogli walczyć z Zaksą. Niestety drugi i trzeci pokazał, że rywal przewyższał nas w każdym elemencie. Nie mieliśmy punktu zaczepienia. Robili nam dużą krzywdę zagrywką. Przeciwnik nas niczym nie zaskoczył, ale my nie zagraliśmy tak jak byśmy tego chcieli. Wypadliśmy przeciętnie, szczególnie w przyjęciu i ataku - uważa rozgrywający nyskiego zespołu, Komenda.

Podkreślił jednak, że Stal ma się skupić na wygrywaniu przede wszystkim z drużynami, które też mają walczyć o utrzymanie się. Na pewno do tego grona nie należą kędzierzynianie.

MVP spotkania został wybrany atakujący Zaksy Łukasz Kaczmarek. - Cieszymy się, że na inaugurację udało nam się derbach pokonać drużynę z Nysy. Wiedzieliśmy jakie rywal ma atuty, że są tam zawodnicy z głośnymi nazwiskami, którzy mogą pociągnąć grę, sprawić nam trudności. Uważam, że zagraliśmy mądrą siatkówkę, popełnialiśmy małą ilość błędów. Natomiast Stal bardzo ryzykowała przy zagrywce, a im to nie wychodziło. Nasza cierpliwość, mądra gra była kluczem do sukcesu - powiedział.

W drugiej kolejce spotkań Stal zagra na wyjeździe z GKS Katowice, zaś Grupa Azoty ZAKSA we własnej hali z MKS Będzin.