PlusLiga: ZAKSA pokonała Zawiercie, finalistę wyłoni dodatkowy mecz

Andreas Nicolaides
17.04.2019 20:18
Zaksa - Zawiercie

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała z Zawierciem 3:2 (16:25, 23:25, 25:19, 25:18, 15:12) w drugim meczu półfinałowym PlusLigi, odrabiając w ten sposób straty z pierwszego spotkania. To oznacza, że o tym, kto awansuje do finału, zdecyduje dodatkowy mecz.

Pierwsze starcie obu ekip zakończyło się niespodziewanym zwycięstwem Zawiercia 3:1.

W rewanżu ekipa Aluron Virtu Warta prowadziła w setach już 2:0. Do awansu do finału potrzebowała zwycięstwa w jeszcze jednej partii. ZAKSA nie dała jednak za wygraną i zwyciężyła w trzech kolejnych setach, a co za tym idzie - w całym meczu.

Finalistę tego sezonu PlusLigi wyłoni zatem trzeci mecz.

W drugim półfinale Onico Warszawa rywalizuje z Jastrzębskim Węglem. Pierwszy mecz zakończył się porażką zespołu ze stolicy 1:3. Rewanż zaplanowano na piątek.