PlusLiga: Trzy tie-breaki i rekordowy set w Suwałkach [PODSUMOWANIE 22. Kolejki]

03.03.2020 22:54
PlusLiga - podsumowanie 22. kolejki

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Verva Warszawa wygrały swoje mecze dopiero po tie-breakach w 22. kolejce PlusLigi. Jednak to piątkowe spotkanie przyniosło dużo emocji, zwłaszcza w drugim secie. W meczu Ślepska Suwałki z Cerradem Radom druga partia trwała aż 59 minut.

W jednym z najbardziej ciekawych spotkań tej kolejki Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle mierzyła się z Treflem Gdańsk. Mistrz Polski został zaskoczony przez młody zespół Michała Winiarskiego. Jednak początek meczu w ogóle nie wskazywał, że kędzierzynianie będą mieli jakiekolwiek problemy. Goście zdominowali dwa pierwsze sety i wydawało się, że spotkanie zakończy się w bardzo krótkim czasie. W ataku brylował Arpad Baroti czy Aleksander Śliwka. Sami gdańszczanie mocno przyczynili się do porażki w dwóch pierwszych partiach i popełniali mnóstwo błędów własnych.

Winiarski zdecydował się na zmiany w składzie, które okazały się kluczowe. Trefl wrócił do walki głównie dzięki Bartoszowi Filipiakowi i Karolowi Urbanowiczowi. Poza tym gospodarze musieli grać bez Pawła Halaby, którego dopadły kłopoty zdrowotne, wobec tego, przyjmujący został szybko zmieniony przez Szymona Jakubiszaka. Siatkarzom Trefla udało się doprowadzić do tie-breaka, w którym kibice obserwowali wyrównaną walkę. Dopiero od stanu 12:12, ostatnie słowo należało do ZAKSY, która zdobyła trzy punkty z rzędu i wygrała cały mecz.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Trefl Gdańsk 3:2 (25:18, 25:15, 22:25, 22:25, 15:12)

PlusLiga: Pozostałe WYNIKI spotkań 22. kolejki

Ślepsk Malow Suwałki - Cerrad Enea Czarni Radom 1:3 (23:25, 42:44, 25:22, 21:25)

Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:18, 25:20, 25:22)

VERVA Warszawa Orlen Paliwa - GKS Katowice 3:2 (19:25, 17:25, 25:21, 25:23, 15:13)

Aluron Virtu CMC Zawiercie - PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:21, 20:25, 25:20, 25:14)

BKS Visła Bydgoszcz - Cuprum Lubin 2:3 (29:27, 23:25, 25:20, 20:25, 12:15)

MKS Będzin - Indykpol AZS Olsztyn 2:3 (17:25,  25:21, 25:20, 21:25, 11:15)