Zamknij

PlusLiga: Kolejna kompromitacja Resovii, wielka wpadka Skry

11.02.2020 10:12
Czarni Radom - Resovia
fot. PAP

PlusLiga - WYNIKI 24. kolejki. Niespodzianka w Suwałkach, gdzie miejscowi pokonali PGE Skrę Bełchatów i kolejny kompromitujący występ Asseco Resovii Rzeszów to najważniejsze wydarzenia 24. kolejki PlusLigi. W tej serii gier wyjątkowo niegościnni okazali się gospodarze - na wyjeździe wygrał tylko GKS Katowice.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Ekipa ze Śląska dość pewnie ograła Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:0. W ligowej tabeli katowiczanie zajmują 5. miejsce i rozdzielają Jastrzębski Węgiel z Treflem Gdańsk. W konfrontacji tych drużyn górą byli podopieczni Slobodana Kovaca (3:1).

Kompromitacja Resovii w Radomiu

Coraz bliżej ligowego dna jest Asseco Resovia Rzeszów. Zawodnicy Wojciecha Serafina w nieco ponad godzinę dostali lanie od Cerradu Czarnych Radom, w żadnym z setów nie uzyskując nawet 20 punktów. Pierwszego przegrali do 15, drugiego do 17, a trzeciego do 19. Progres widoczny gołym okiem...

- To, co my zagraliśmy, to jest dramat, kompromitacja. Czarni nas zdeklasowali - mówił "na gorąco" rozgrywający Resovii Marcin Komenda.

Trzynasta już w tym sezonie porażka sprawiła, że straty do rzeszowian odrabia MKS Będzin, który pokonał zamykającą stawkę BKS Visłę Bydgoszcz 3:1. Aktualnie ma tylko punkt straty do Resovii.

PlusLiga: Porażka Skry

Kolejnych upokarzających porażek Resovii nie da się wytłumaczyć, ale nie należy już ich rozpatrywać w kategorii niespodzianek. Taką sprawili za to siatkarze Ślepska Malow Suwałki, którzy ograli jednego z kandydatów do mistrzostwa Polski, zajmującą obecnie 3. miejsce w tabeli PGE Skrę Bełchatów.

Solidarnie po 3:1 swoje spotkania wygrali mistrzowie i wicemistrzowie Polski - ZAKSA uporała się z Cuprum Lubin, a Verva Warszawa z Indykpolem AZS-em Olsztyn. Oba zespoły grały na własnych parkietach.

Wyniki meczów 24. kolejki PlusLigi:

Aluron Virtu CMC Zawiercie - GKS Katowice 0:3
Jastzębski Węgiel - Trefl Gdańsk 3:1
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cuprum Lubin 3:1
MKS Będzin - BKS Visła Bydgoszcz 3:1
Ślepsk Malow Suwałki - PGE Skra Bełchatów 3:1
VERVA Warszawa Orlen Paliwa - Indykpol AZS Olsztyn 3:1
Cerrad Enea Czarno Radom - Asseco Resovia Rzeszów 3:0

RadioZET.pl/Polsat Sport