PlusLiga: Verva górą w hicie, porażka Jastrzębskiego Węgla [PODSUMOWANIE 20. kolejki]

24.02.2020 19:26
PlusLiga - podsumowanie 20. kolejki

Verva Warszawa Orlen Paliwa pokonała PGE Skrę Bełchatów w hicie 20. kolejki PlusLigi 3:1. W innym spotkaniu Jastrzębski Węgiel niespodziewanie przegrał z Cerrardem Eneą Czarnymi Radom 0:3.

Pierwszym zaskakującym wynikiem popisał się MKS Będzin. O ile ich dobra forma nie jest niespodzianką, tak czas w jakim osiągnięto triumf. Ekipa Jakuba Bednaruka pokonała GKS Katowice w trzech setach, dzięki czemu wciąż liczą się w grze w play-offach.

W drugim piątkowym starciu Indykpol AZS Olsztyn przerwał serię 11. porażek z rzędu wygrywając z Cuprumem Lubin 3:0. Chociaż zespół Akademików gładko poradził sobie w pierwszym secie, kolejne dwie partie były niezwykle wyrównane, ale górą był zespół Daniela Castellaniego.

PlusLiga: Klasyk dla Vervy, niespodzianka Cerradu

W sobotę Verva Warszawa odczarowała Torwar, na którym w ligowych starciach nie mogła pokonać PGE Skry. Wicemistrzowie Polski zaczęli mecz od świetnych zagrywek Bartosza Kwolka i wydawało się, że pierwszą partię zgarną bardzo łatwo. Jednak goście doprowadzili do remisu 20-20, lecz w końcówce musieli uznać wyższość zespołu Anastasiego. W drugim i trzecim secie obie ekipy toczyły wyrównany bój, gdzie najpierw Verva wygrała na przewagi 31:29, ale w trzeciej lepsi byli bełchatowianie. Niestety, czwarta odsłona to był popis gospodarzy, którzy do 14 rozgromili podopiecznych Michała Mieszko Gogola i zwyciężyli 3:1.

Swój mecz pewnie wygrała ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która pokonała Asseco Resovię Rzeszów 3:0. W ostatnim sobotnim meczu doszło do sporej niespodzianki, w której Jastrzębski Węgiel uległ Cerradowi Enei Czarnym Radom. Zespół Roberta Prygla toczył walkę w dwóch pierwszych setach, w których triumfował, a w trzeciej kompletnie zdominowali gospodarzy, pokonując ich 3:0.

W niedzielę beniaminek Ślepsk Suwałki był lepszy od Aluronu CMC Virtu Zawiercia 3:1, a Trefl Gdańsk pokonał ostatni a w tabeli Visłę BKS Bydgoszcz 3:1.

PlusLiga: WYNIKI 20.kolejki:

MKS Będzin - GKS Katowice 3:0 (25:17, 25:18, 25:23)

Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (19:25, 23:25, 23:25)

VERVA Warszawa Orlen Paliwa - PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:22, 31:29, 18:25, 25:14)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:20, 25:22, 25:19)

Jastrzębski Węgiel - Cerrad Enea Czarni Radom 0:3 (23:25, 26:28, 19:25)

Ślepsk Malow Suwałki - Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:1 (17:25, 25:22, 25:19, 25:22)

BKS Visła Bydgoszcz - Trefl Gdańsk 1:3 (25:21, 19:25, 15:25, 15:25