PlusLiga: Hit kolejki dla Vervy, klęska Resovii i wygrane faworytów [WYNIKI 17. kolejki]

27.01.2020 20:29
Verva Warszawa - Jastrzębski Węgiel

Siatkarze Vervy Warszawa Orlen Paliwa pokonali u siebie Jastrzębski Węgiel 3:0 w hitowym meczu 17. kolejki PlusLigi, przerywając efektowną passę zwycięstw rywali. Stołeczna ekipa umocniła się też na prowadzeniu w tabeli. Swoje mecze wygrały ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i PGE Skra Bełchatów. Z kolei kolejną porażkę odnotowała Asseco Resovia Rzeszów.

Hitowe starcie PlusLigi nie zawiodło. Spotkanie było niezwykle dynamiczne, a rozgrywający: Lukas Kampa i Antoine Brizard imponowali różnymi kombinacjami. W pierwszym secie wydawało się, że wygrają jastrzębianie. Jednak siatkarze Vervy odrobili czteropunktową stratę w połowie partii i wyrównali 18:18. Od tego momentu stołeczna drużyna przejęła inicjatywę i zwyciężyła 25:21.

Na początku drugiego seta dobrze zaprezentował się Andrzej Wrona. Po jego serii bloków, podopieczni Andrei Anastasiego wyszli na prowadzenie 9:6. Mimo przewagi, ekipa gości rzuciła się do odrabiania strat i po bloku Lyneela na Grobelnym na tablicy wyników widniał remis 17:17. W końcówce partii, walka była niezwykle zacięta. Żadna z drużyn nie chciała odpuszczać w ani jednej akcji, lecz finalnie górą byli warszawianie, którzy wygrali 26:24.

Trzeci i ostatni set przebiegał głównie pod jednopunktowym prowadzeniem Vervy. W końcówce gospodarze nabrali wiatru w żagle, a po świetnej grze m.in. Kevina Tillie, wicemistrzowie Polski zwyciężyli 25:22 i w całym meczu 3:0.

W pozostałych meczach nie zawiedli siatkarze ZAKSY i PGE Skry, którzy wygrali swoje pojedynki bez straty seta. Dużo gorzej zaprezentowała się Asseco Resovia, która na własnym boisku musiała przełknąć kolejną porażkę - tym razem z Cuprum Lubin.

PlusLiga: Wyniki meczów 17. kolejki

GKS Katowice - Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (22:25, 28:26, 25:17, 23:25, 15:11)

PGE Skra Bełchatów - Visła Bydgoszcz 3:0 (25:23, 25:16, 25:23)

Aluron Virtu CMC Zawiercie - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (20:25, 20:25, 20:25)

Asseco Resovia Rzeszów - Cuprum Lubin 0:3 (20:25, 20:25, 14:25)

MKS Będzin - Cerrad Enea Czarni Radom 3:1 (26:24, 25:15, 19:25, 25:21)

PlusLiga: TABELA

Tabela (mecze, zwycięstwa, porażki, sety, punkty)

1. VERVA Warszawa Orlen Paliwa 16 15 1 46-13 42

2. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 16 13 3 44-16 40

3. PGE Skra Bełchatów 16 13 3 43-16 40

4. Jastrzębski Węgiel 16 12 4 36-22 32

5. Trefl Gdańsk 15 7 8 31-30 22