PlusLiga: Niespodzianka w Gdańsku, ZAKSA wróciła na fotel lidera [PODSUMOWANIE 23. kolejki]

09.03.2020 23:03
PlusLiga - podsumowanie 23. kolejki

Trefl Gdańsk sensacyjnie ograł Vervę Warszawa Orlen Paliwa 3:0 w sobotnim meczu 23. kolejki PlusLigi. Potknięcie wicemistrzów Polski wykorzystali siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, którzy pokonali Indykpol AZS Olsztyn i wrócili na fotel lidera.

Faworytem do zwycięstwa była Verva Warszawa. Mimo to Trefl postawił się liderowi PlusLigi, głównie dzięki Bartoszowi Filipiakowi, który w pierwszym secie sprawił gościom olbrzymie kłopoty w ataku. Poza nim na brawa zasługują pozostali zawodnicy, którzy dyktowali swój styl gry i przyparli rywali do muru. Pod koniec pierwszego seta, ekipa Michała Winiarskiego wypracowała czteropunktowe prowadzenie 21:17. Wówczas o przerwę poprosił Andrea Anastasi. Czas podziałał na wicemistrzów Polski, którzy odrobili straty i doprowadzili do remisu. Jednak końcówka należała do gdańszczan, którzy wygrali 25:23, a błąd w ostatnim ataku popełnił dobrze spisujący się Artur Udrys.

Na początku drugiej partii nikt nie chciał odpuścić i oba zespoły toczyły wyrównaną walkę punkt za punkt. Goście mogli liczyć na Bartosza Kwolka, który brylował na lewym skrzydle. Gorzej po drugiej stronie siatki szło Szymonowi Jakubiszakowi, który przy stanie 7:12 dla Vervy został zmieniony przez Pawła Halabę. Na parkiecie pojawił się też Wojciech Grzyb. Kiedy wydawało się, że Verva, która prowadziła 16:9 doprowadzi do remisu w całym meczu, nagle Trefl wziął się za odrabianie strat i finalnie po grze na przewagi, gospodarze wygrali 26:24, a partia zakończyła się asem serwisowym Grzyba.

Porażka w drugim secie fatalnie odbiła się na graczach Vervy, którzy oddali inicjatywę gdańskim lwom. Ci świetnie rozpoczęli trzeciego seta, wychodząc na prowadzenie 11:4. Wicemistrzowie Polski nie potrafili znaleźć pomysłu na grę rywali. Ostatecznie Trefl wygrał 25:19 i w całym meczu 3:0. Dzięki zwycięstwu, gdańszczanie zapewnili sobie grę w play-offach.

Trefl Gdańsk - VERVA Warszawa Orlen Paliwa 3:0 (25:23, 26:24, 25:19)

PlusLiga: Pozostałe WYNIKI 23. kolejki

PGE Skra Bełchatów - Cerrad Enea Czarni Radom 3:2 (23:25, 25:17, 25:16, 21:25, 15:9)

Aluron Virtu CMC Zawiercie - Asseco Resovia Rzeszów 2:3 (25:21, 21:25, 22:25, 25:17, 13:15)

BKS Visła Bydgoszcz - Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (26:24, 25:21, 25:23)

Indykpol AZS Olsztyn - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (19:25, 23:25, 27:25, 17:25)

GKS Katowice - Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:21, 29:31, 25:23, 25:21)

Cuprum Lubin - MKS Będzin 3:2 (28:26, 21:25, 23:25, 25:17, 15:8)