Zamknij

PlusLiga: Trudne zadanie mistrza Polski, ważny mecz w Rzeszowie [ZAPOWIEDŹ 9.kolejki]

06.12.2019 12:07
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
fot. Tomasz Kudala/REPORTER

Jednym z najciekawszych spotkań 9. kolejki PlusLigi Trefl Gdańsk podejmie u siebie mistrza Polski, ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Z kolei słabo spisująca się Asseco Resovia zagra z Jastrzębskim Węglem.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

9. kolejkę PlusLigi otworzy starcie Cuprum Lubin z BKS Visłą Bydgozcz. Jednak ciekawiej zapowiada się mecz Asseco Resovii Rzeszów z Jastrzębskim Węglem. Gra zespołu Piotra Gruszki nadal jest daleka od oczekiwań. W ostatnim starciu z VERVĄ Warszawa siatkarze z Podpromia w pierwszym secie nawiązali bezpośrednią walkę z ekipą Andrei Anastasiego. Jednak później pełną inicjatywę przejęli warszawiacy, a Resovia odnotowała siódma porażkę w tym sezonie. Z kolei Jastrzębski Węgiel w 8. kolejce spotkań pokonał PGE Skrę Bełchatów 3:2. Przypomnijmy, że w zespole jastrzębian doszło do poważnej zmiany, gdzie po zwycięskim meczu z BKS-em Visłą Bydgoszcz (3:2) władze klubu postanowiły zwolnić trenera, Roberto Santilliego za "niesatysfakcjonujący poziom gry oraz brak oczekiwanych rezultatów". Włocha zastąpił Slobodan Kovacić. W szkoleniowcu, który w tym roku poprowadził reprezentację Serbii do mistrzostwa Europy pokładane są spore nadzieje.

PlusLiga: Gdańskie lwy zatrzymają mistrza Polski?

W innym spotkaniu 9. kolejki PlusLigi Trefl Gdańsk zagra z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Zespół prowadzony przez Michała Winiarskiego świetnie rozpoczął ligowe zmagania. Drużyna, która z początku przez wielu ekspertów była skazana na walkę o utrzymanie wygrała 7 z 9 meczów. Trener gdańskich lwów pokazał, że nie boi się stawiać na młodych i utalentowanych zawodników, a oni odwdzięczają się dobrą grą. Dzięki temu gdańszczanie  zajmują bardzo dobre 4. miejsce w tabeli z dorobkiem 19 punktów. Prawdziwym sprawdzianem dla Trefla będzie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Mistrzowie Polski od początku sezonu prezentują bardzo wysoką formę i pewnie prowadzą w PlusLidze mając 24 punkty. Niemniej jednak kędzierzynianie będą musieli radzić sobie bez Łukasza Kaczmarka, który przez problemy zdrowotne został wykluczony z treningów. Pierwszego atakującego ZAKS-y zastąpił Arpad Baroti.

PlusLiga: TERMINARZ 9.kolejki

W innych sobotnich meczach Verva Warszawa Orlen Paliwa podejmie na wyjeździe GKS Katowice, a 9. kolejkę PlusLigi zakończy starcie PGE Skry Bełchatów z zespołem z Zawiercia. Zespół prowadzony przez australijskiego trenera Marka Lebedewa uległ Cerrad Enei Czarnym Radom 1:3 i Treflowi Gdańsk 0:3. Wszystkie mecze będą transmitowane na sportowych antenach Polsatu.

PlusLiga: Mecze 9. kolejki [TERMINARZ]

Piątek, 6 grudnia

Cuprum Lubin - BKS Visła Bydgoszcz - godz. 17.30

Asseco Resovia Rzeszów - Jastrzębski Węgiel - godz. 20.30

Sobota, 7 grudnia

GKS Katowice - Verva Warszawa Orlen Paliwa - godz. 14.45

Indykpol AZS Olsztyn - MKS Będzin - godz. 17.30

Cerrard Enea Czarni Radom - Ślepsk Malow Suwałki - godz. 20.30

Niedziela, 8 grudnia

Trefl Gdańsk - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - godz. 12.30

PGE Skra Bełchatów - Aluron Virtu CMC Zawiercie - godz. 14.45

RadioZET.pl