Zamknij

PlusLiga: Mocne wzmocnienie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

Maciej Walasek
08.05.2019 17:05
PlusLiga: Mocne wzmocnienie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle
fot. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle/Facebook

David Smith w przyszłym sezonie zagra w Zaksie Kędzierzyn-Koźle - poinformował klub, który w sobotę wywalczył mistrzostwo Polski. Amerykański siatkarz w rozgrywkach 2018/19 bronił barw Asseco Resovii Rzeszów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle dopiero co zdobyła mistrzostwo Polski, tak po chwili swoje odejście z klubu ogłosiło kilku zawodników tym m.in.: Mateusz Bieniek i Rafał Szymura. Teraz kędzierzynianie ruszyli do transferowej ofensywy. O tym, że Smith przeniesie się do Zaksy, media spekulowały już od kilku tygodni. W środę klub potwierdził te wieści. To pierwsza wiadomość dotycząca pozyskania przez kędzierzyńską drużynę nowego zawodnika przed kolejnym sezonem.

Zobacz także

Prawie 34-letni Amerykanin zna już realia PlusLigi, bowiem występuje w niej od trzech lat. Najpierw spędził rok w Cerrad Czarnych Radom, a następnie przeniósł się do Aluronu Virtu Warty Zawiercie. W zakończonych niedawno zmaganiach grał w Resovii, z którą uplasował się na siódmej pozycji. Wcześniej doświadczony środkowy bronił barw francuskiego Tours VB, z którym trzykrotnie zdobył mistrzostwo Francji. Smith to także brązowy medalista olimpijski z 2016 roku oraz zdobywca brązowego krążka w ubiegłorocznych mistrzostwach świata.

RadioZET.pl/PAP/MW